Od 1 czerwca zniesienie kolejnych obostrzeń. Znamy szczegóły

25.05.2020   Autor: Redakcja
900---684
Jak podaje radio RMF FM niewykluczone, że we wtorek rząd ogłosi następne etapy odmrażania kolejnych sektorów gospodarki. Tym razem będzie to rozrywka i rekreacja. Możliwe jest również zniesienie w niektórych województwach obowiązku zniesienia maseczek.

Rząd ma ogłosić, że od 1 czerwca otwarte będą mogły być siłownie i kluby fitness z pewnymi ograniczeniami. Zamknięte będą natryski, będzie obowiązek dezynfekowania sprzętu po każdym ćwiczącym oraz limit klientów. 

Oprócz sportu rząd zamierza zapowiedzieć odmrożenie sfery kultury. Trwają prace nad otwarciem kin, choć ostatecznej decyzji wciąż brak. Jeśli jednak rząd na to pozwoli, to w salach kinowych zajęte będzie mogło być co drugie miejsce. 

Również od 1 czerwca będą mogły odbywać się wesela, ale maksymalnie do 50 osób.

W poniedziałek w Polsat News minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował, że rząd chce również znieść obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Pozostaną one obowiązkowe w sklepach, urzędach i środkach komunikacji miejskiej. Ostateczne decyzje zależeć będą od sytuacji epidemicznej w danym województwie. - Są trzy województwa, które mają wskaźnik reprodukcji wirusa powyżej jednego. Tam możliwe, że będzie konieczność utrzymania obowiązku noszenia maseczek. W reszcie województw ten wskaźnik jest poniżej jedności, co oznacza, że liczba zakażeń spada" - wyjaśnił Szumowski.
Współczynnik reprodukcji wirusa to wskaźnik oznaczający ile osób zostało zakażonych przez jedną osobę mającą pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. 

fot. archiwum

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group