Ruszyły kontrole "maseczkowe" w sklepach i w autobusach

07.08.2020   Autor: Redakcja
791---452
Czy mieszkańcy respektują obowiązek noszenia maseczek w sklepach i w komunikacji publicznej? W środę w całej Wielkopolsce rozpoczęły się kontrole policji. 

Jest to związane ze wzrostem liczby zachorowań w całym kraju. Dziś padł rekord zakażeń. W kraju odnotowano 809 przypadków. W naszym regionie od początku zanotowano 133 przypadki zakażenia SARS-CoV-2. Dziś nad ranem zmarł 59-letni pilanin. To piąta śmiertelna ofiara koronawirusa. 

- Są sygnały, że w niektórych placówkach handlowych oraz w środkach komunikacji publicznej nie są stosowane zasady bezpieczeństwa. Osoby nie stosują się do obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz nie zachowują minimalnego dystansu społecznego. W związku z tym policjanci w całej Wielkopolsce, od środy zaczęli doraźne kontrole. Podczas rozmów z mieszkańcami będą pouczać o obowiązku zakrywania ust i nosa. Będą namawiać do zachowania odpowiedniego dystansu od innych osób. W trakcie swojej służby będą podobnie, jak dotychczas kontrolować autobusy, tramwaje i inne pojazdy transportu publicznego - mówi Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji. 
Wracają obostrzenia związane z koronawirusem

Policjanci przypominają, że w sklepach i w komunikacji publicznej jest obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowania dystansu społecznego. Osoby, które nie zastosują tych zasad, albo nie będą reagować na zalecenia służb i administratorów, narażają się na odpowiedzialność karną. Za takie wykroczenie grozi grzywna do pięciuset złotych.

fot. KPP Piła 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group