Uczestnicy pogrzebu zakażeni koronawirusem

06.08.2020   Autor: Redakcja
950---369
Kobieta w średnim wieku oraz dwoje dzieci - to kolejne osoby zakażone koronawirusem w Mielęcinie w gminie Człopa, w powiecie wałeckim. To kolejne osoby, które uczestniczyły w pogrzebie w Tucznie.   

Według wywiadu epidemicznego do rozprzestrzeniania się koronawirusa miało dojść podczas pogrzebu w Tucznie, a zakażeni pochodzą z Mielęcina. Prawdopodobnie jeden z uczestników uroczystości, który przyjechał ze Śląska był zakażony SARS-CoV-2. Wczoraj odnotowano także trzy przypadki na tym terenie, a 4 sierpnia było ich aż sześć. 

- Prosimy wszystkie osoby z tego terenu, które poczują się źle, bądź mają podwyższoną temperaturę o to, by nie zwlekały i od razu zgłaszały się telefonicznie do wałeckiego sanepidu. Apeluję też o noszenie maseczek w miejscach publicznych i dezynfekcję rąk. To bardzo ważne - prosi Bogdan Wankiewicz, starosta wałecki. 
Sanepid czeka na wyniki testów kolejnych osób z tego terenu. Niewykluczone, że zakażeń będzie więcej. Wszyscy, którzy zauważą u siebie niepokojące objawy proszeni są o kontakt z wałecką stacją pod nr tel. 67 258-23-31. 

W sumie do tej pory w regionie odnotowano 133 zakażeń:

- powiat pilski - 43 osoby 
- powiat czarnkowsko-trzcianecki - 59 osób
- powiat chodzieski - 10 osób
- powiat złotowski - 2 osoby
- powiat wałecki - 19 osób 

fot. kaboompics 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group