Co nowego w Heliosie?

12.09.2019   Autor: Redakcja
1458---632
Za oknami ostatnio jesiennie dlatego warto udać się do kina Helios w Pile na wybrany seans kinowy, a jest w czym wybierać ponieważ Helios na najbliższy tydzień przygotował dwie premiery oraz przedpremierowo "Angry Birds 2".

Pierwsza premiera to polski dramat historyczny "Piłsudski". Jest rok 1901. Józef Piłsudski „Ziuk” (Borys Szyc) po brawurowej ucieczce ze szpitala psychiatrycznego ponownie staje na czele polskiego podziemia niepodległościowego. Nieugięty na polu walki, w życiu prywatnym poddaje się namiętności, rozdarty między dwiema kobietami jego życia – żoną (Magdalena Boczarska) i kochanką (Maria Dębska). Przez zachowawczych członków Polskiej Partii Socjalistycznej uważany za terrorystę, Piłsudski wraz z najbliższymi współpracownikami nie cofnie się przed niczym – zamachami na carskich urzędników i najwyższych oficerów, szmuglowaniem bomb, zuchwałym napadem na pociąg, by osiągnąć swój cel: niepodległą Polskę. Zbliża się rok 1914 i „Ziuk” widzi nowe szanse na osiągnięcie niemożliwego. „Piłsudski” to kino awanturnicze, płomienny romans, historia prawdziwa Marszałka, jakiej dotąd nie znano. Druga premiera skierowana jest do młodszego pokolenia. Animowany film "Wyprawa Magellana", w sposób przystępny dla dzieci opowiada o żeglarzu portugalskim Fryderyku Magellanie. Flota pięciu potężnych okrętów opuszcza Sewillę w 1519 roku pod dowództwem odważnego podróżnika – Ferdynanda Magellana wraz z jego załogą liczącą ponad 200 marynarzy. Trzy i pół roku później do tego samego portu dopływa już tylko jeden statek z zaledwie kilkunastoma osobami na pokładzie pod kierownictwem Juana Sebastiano Elcano. Wyprawa dookoła świata zakończyła się sukcesem, co jednak wydarzyło się w jej trakcie? Oto prawdziwa opowieść! Walka z żywiołem oceanu, rajskie wyspy, o których nie śniło się nikomu, nieznane plemiona, niespodziewana miłość oraz wielkie piękno i jeszcze większe niebezpieczeństwa, które czyhały na śmiałków w każdej sekundzie. Przed Wami najbardziej niesamowita wyprawa świata, która zmieniła kurs historii… na zawsze!


Również ciekawie zapowiadają się projekty specjalne. W ramach Kina Kobiet Helios zaprasza na film "(Nie)znajomi", a z cyklu Kultura dostępna na film dokumentalny "Maksymiuk. Koncert na dwoje". Dla najmłodszych we wtorek o 9:00 Kino na temat  i "Toy Story 4" a w sobotę i niedzielę o 12:00  Helios dla dzieci i "Mała syrenka".Nadal będą wyświetlane filmy: "Polityka", "To: Rozdział 2"„Król lew”„Playmobil. Film”.
Szczegóły repertuaru dostępne na stronie Kina Helios.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group