Ruszyły "Kawiarniane Spotkania Seniorów"

28.07.2019   Autor: Redakcja
622---620
Stowarzyszenie Pro Senior wraz ze Spółdzielnią Socjalną "Nowe Horyzonty" rozpoczęło nowy projekt pod nazwą "Kawiarniane Spotkania Seniorów". 

Kawiarnia Dworcowa  na dworcu PKP w Pile, raz w miesiącu zostanie zamieniona w centrum kultury, w którym prezentowane będą wernisaże, wystawy malarskie, koncerty muzyczne, prezentacje literatury, spotkania teatralne, warsztaty artystyczne, wykłady i inne wydarzenia artystyczne. Wszystkie te prezentacje dedykowane będą Seniorom. W historycznych wnętrzach powstanie miejsce międzypokoleniowej integracji z Seniorami. 

Pomysłodawcy zapraszają do współpracy wszystkich artystów, tych uznanych i  tych, którzy "tworzą do szuflady". Na pierwszym Spotkaniu prezentowany był kalendarz, jaki powstał z nagrodzonych prac literackich i plastycznych w konkursie zorganizowanym przez Stowarzyszenie "Pro-Senior" w pilskich szkołach podstawowych i gimnazjach pod nazwą "Seniorzy w mojej rodzinie”. W trakcie spotkania przedstawiono kilka utworów napisanych przez dzieci, a skierowanych do ukochanych dziadków. Są już kolejne pomysły, najbliższe spotkania w sierpniu to wernisaż pilskiej artystki Małgorzaty Białej, połączony z warsztatami malarskimi.
źródło: UM Piły

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group