Niepełnosprawni "na fali"

24.09.2014   Autor: Redakcja
---

Niepełnosprawni z Piły, którzy niezbyt chętnie opuszczają mieszkanie, nie są skazani na kontakty tylko z najbliższymi. Do nich właśnie skierowana jest akcja pt. "Razem na fali".

Przedsięwzięcie adresowane do osób, posiadających orzeczenie o niepełnosprawności. Głównym celem akcji jest włączenie do życia społecznego osób niepełnosprawnych poprzez szkolenia radiokomunikacyjne.

Celem projektu, którego realizacja rozpoczęła się 15 września jest: wzrost kwalifikacji w zakresie radiokomunikacji i elektroniki; zwiększenie poczucia własnej wartości i nawiązanie nowych relacji społecznych, poczucie wspólnoty i akceptacji w grupie poprzez udział w spotkaniach szkoleniowych oraz wspólnie zrealizowanej sesji łącznościowej; wzrost motywacji do angażowania się w życie społeczne; rozwój zainteresowań uczestników i możliwość dalszej ich realizacji po zakończeniu projektu oraz uświadomienie zasad kultury i etyki komunikacji.

– Krótkofalarstwem mogą zajmować się nawet ludzie ze znacznymi dysfunkcjami ruchowymi i trudnościami w samodzielnym przemieszczaniu się. Ponadto dzięki krótkofalarstwu redukuje się poczucie osamotnienia – informuje Jarosław Grabowski, lider grupy. - Już w tej chwili zainteresowanie jest ogromne, również osób na wózkach inwalidzkich.

Wykłady dla chętnych, którzy zgłoszą się do projektu, rozpoczną się już 1 października. - Zapraszamy do Aeroklubu Ziemi Pilskiej - dodaje Jarosław Grabowski.

Przedsięwzięcie potrwa do 10 listopada. Kontakt telefoniczny dla zainteresowanych: 664 704 453.

Projekt został dofinansowany ze środków programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich”.

fot. JG

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group