300 tys. zł dla organizacji pozarządowych

18.01.2023   Autor: Mateusz Manthai
---532
W tym roku do organizacji i stowarzyszeń z terenu gminy miejskiej Chodzież trafi 300 tysięcy złotych. Burmistrz pierwszy konkurs ogłosił w grudniu. Okazało się, że w kasie miejskiej zostały jeszcze pieniądze do zagospodarowania. W związku z tym jeszcze w tym tygodniu ma ruszyć drugi konkurs.  
 
– Pojawiła się furtka. Zostały środki do zagospodarowania. W związku z tym od razu było wiadomo, że ogłosimy drugi konkurs. Mówię tutaj o konkursie dla stowarzyszeń i organizacji, które zajmują się sportem. Nie było możliwe, żeby wykorzystać pieniądze do końca, w tym tzw. pierwszym rozdaniu. Około 30 tysięcy złotych zostało i będzie zagospodarowane na następny konkurs. Niebawem uruchomimy procedury - mówi Paulina Panek, Urząd Miejski w Chodzieży. 
 
Ogłoszony w grudniu konkurs dotyczył realizacji zadań związanych z osobami niepełnosprawnymi, emerytami, dziećmi i młodzieżą, ochroną zdrowia czy pomocą społeczną. Najwięcej, bo 98 tysięcy złotych otrzymał klub sportowy Polonia Chodzież. Miejską dotację dostały także m.in. Chodzieski Klub Gospodarczy, świetlica Caritasu, Stowarzyszenie Amazonek, Stowarzyszenie Bioderko Uniwersytet Trzeciego Wieku, czy WOPR.
Tym razem w konkursie będą mogły wystartować wszystkie organizacje i stowarzyszenia o charakterze sportowym. Po wpłynięciu ofert, komisja oceni m.in. wartość merytoryczną zadania, zasięg działania i doświadczenie organizacji.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group