Żegnamy wakacje. Cała masa imprez w weekend

27.08.2021   Autor: Redakcja
2763---1490
Przed nami ostatni weekend wakacji. W wielu miejscowościach naszego regionu odbędą się koncerty, zawody, turnieje, pikniki, dożynki, a nawet mobilne szczepienia. Poniżej szczegółowy harmonogram wielu z nich.

Piła
27 sierpnia o godz. 19.00 w Sali Miejskiej Koncert Kameralny w ramach Piła Festival &Academy
28 sierpnia o godz. 19.00 "Lato #naMaxxa". Koncert na zakończenie lata na pilskim lotnisku. Wystąpią Red Lips, Lanberry i Grubson. Wstęp wolny. 
28-29 sierpnia - piąta, jubileuszowa edycja pilskiego festiwalu gier, fantastyki i technologii informatycznych PILKON 2021, a wszystko to na terenie Nadnoteckiego Instytutu UAM w Pile przy ul. Kołobrzeskiej. W programie m.in. prelekcje, goście specjalni, konkursy z nagrodami, wystawy oraz koncerty. Więcej na temat Pilkonu w piątkowym wydaniu programie Informacje o godz. 18.00 w TV ASTA
27-29 sierpnia - turniej siatkarski Memoriał im. Radosława Ciemięgi z udziałem Klubu Siatkarskiego Piła, Pałacu Bydgoszcz, Legionovii Legionowo i Jokera Świecie. Wszystkie mecze w hali przy ul. Żeromskiego (piątek i sobota od 16.00, niedziela od 12.00). Wstęp wolny. 
29 sierpnia  godz. 15.00-18.00 na nowo otwartej skate plazie odbędą się warsztaty jazdy na bmx i deskorolce (wymagane kas i ochraniacze)

gmina Szydłowo
28 sierpnia od godz. 12:30 Dożynki Gminne w Szydłowie. W programie m.in. konkursy, występ orkiestry dętej, pokazy, a o godz. 20.00 koncert gwiazdy wieczoru - Zenona Martyniuka. Po koncercie zabawa taneczna do późnej nocy. 
29 sierpnia godz. 11.00 boisko sportowe w Dobrzycy - Charytatywny Turniej Piłki Nożnej dla Mariusza Markowskiego o Puchar Wójta Gminy Szydłowo. Mariusz Markowski to znany w regionie dziennikarz sportowy i organizator wielu imprez, który uległ poważnemu wypadkowi, w wyniku którego stracił stopę. Zebrane pieniądze pozwolą na dalszą rehabilitację Mariusza w Gdańsku, a także zakup specjalistycznej protezy niezbędnej do normalnego funkcjonowania. W Turnieju wezmą udział drużyny z powiatu pilskiego i złotowskiego. 

Czarnków
28 sierpnia - doroczne święto bliźniąt - "Dzień Spieczonego Bliźniaka" na Placu Wolności. Od godz. 14.00 tradycyjne konkursy z bliźniakami, scena plenerowa, a także imprezy towarzyszące (pokaz florystów i mleczne miasteczko). Imprezę zwieńczy o godz. 20.00 koncert Pączki w Tłuszczu i Tomasz Karolak. Po koncercie zabawa pod chmurką z zespołem "Och Karol". 

Trzcianka
27 sierpnia godz. 17.00 w Centrum Integracji Społecznej koncert "Trzech Tenorów". Wystąpią Bartosz Kuczyk, Mariusz Ruta i Mirosław Niewiadomski. Koncert to nie tylko muzyka i śpiew. To także wielkie show, w którym dominuje humor i zabawa, to gra konwencją, która otacza artystów śpiewających tym rodzajem głosu.
27 sierpnia godz. 19.00 w Centrum Integracji Społecznej koncert Trio Taklamakan i pokaz tańca Tangonalia. Taniec towarzyski tango tańczyć będą Stanisława Kubackiego i Amelii Brodziak. Wszystko przy muzyce określanej jako "folkowy nurt muzyki klasycznej". 
28 sierpnia godz. 20.30 na Placu Targowym koncert "Wspominamy Was". Myślą przewodnią wydarzenia jest uczczenie żydowskiej historii wtopionej w ulice Trzcianki, wspomnienie wielu pokoleń polskich Żydów i opowieść o ludziach, którzy niegdyś byli częścią tego miasta. W razie niepogody koncert zostanie przeniesiony do Muzeum Ziemi Nadnoteckiej.
29 sierpnia godz. 17.00 w Parku 1 Maja "Pożegnanie Wakacji". W programie imprezy m.in. strefy dla dzieci, animacje cyrkowe, plener artystyczny, gry planszowe i bańki mydlane. O godz. 20.00 koncert zespołu Wakacyjni. Na zakończenie ok godz. 21.30 pokaz ognia z elementami pirotechnicznymi. Podczas wydarzenia w godz. 17.00 do 20.00 dostępny będzie Szczepionkobus. Chętni będą mogli zaszczepić się przeciwko koronawirusowi preparatem Johnson&Johnson. 
Złotów
28 sierpnia od godz. 15.30 Sportowy Koniec Wakacji na boisku Orlik przy al. Mickiewicza. W programie m.in. zumba kids, zabawy z animatorami, mini disco. Dla rodziców fitness aerobik i turniej darta. 
29 sierpnia również w Złotowie dostępny będzie Szczepionkobus. Punkt szczepień na Półwyspie Rybackim będzie dostępny dla mieszkańców od godz. 12.00 do 16.00

Wałcz
27 sierpnia o godz. 20.30 w Amfiteatrze kino na poduszkach i seans filmu "Sybilla". Przed filmem spotkanie z gościem specjalnym. Wstęp wolny
28 sierpnia o godz.14.00 w Wałeckim Centrum Kultury warsztaty śpiewu i tańca z artystami zespołu Kozacy Podola. Uczestnicy nauczą się pieśni i tańców ukraińskich. Master class ze śpiewu poprowadzi solista filharmonii w Chmielnickim Stepan Drobit, zaś tańca tancerz i choreograf zespołu Kozacy Podola Wasyl Satko. Warsztaty płatne 30 zł od osoby. 
28 sierpnia godz. 17.00 w Wałeckim Centrum Kultury koncert reprezentacyjnego zespołu pieśni i tańca Ukrainy Kozacy Podola z Chmielnickiego. Koncert dedykowany 30-leciu odnowienia państwowości ukraińskiej. Wstęp wolny.

fot poglądowa pixabay

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group