Program wsparcia dla rodzin dysfunkcyjnych w Pile

05.02.2020   Autor: Artur Maras
---722

Wsparcie dla rodzin dysfunkcyjnych z Piły. Radni przyjęli na ostatniej sesji trzyletni program, który ma poprawić sytuację rodzin z problemami opiekuńczo-wychowawczymi z terenu miasta. Mowa w nim m. in. o pomocy socjalnej, różnego rodzaju szkoleniach czy pomocy psychologicznej. 

-Jakie rodziny są priorytetem i jakie problemy są priorytetem w tym programie czyli te, które rzeczywiście czują, że potrzebują jakiegoś wsparcia ale także te rodziny, które z różnych powodów mają problemy, dzieci są często w pieczy zastępczej i teraz w jaki sposób sprawić żeby te dzieci do swoich rodziców wróciły, żeby mogły być bezpiecznie wychowywane, mieć wszelkie szanse rozwojowe - powiedziała Wanda Kolińska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pile. 

Pomóc w tym ma właśnie przyjęty przez miejskich radnych trzyletni program wspierania rodziny. Jest on finansowany z różnego rodzaju środków zewnętrznych oraz własnych gminy. Główny cel to stworzenie warunków sprzyjających prawidłowemu funkcjonowaniu rodzin. Będzie on osiągany poprzez różne działania takie jak profilaktyka, wspieranie rodzin poprzez specjalistyczną pomoc czy świadczenia od MOPS-u. Przykładem wspomnianych działań może być program „Czas na rodzinę”. Dzięki niemu pomoc psychologiczna i pedagogiczna trafi do 180 rodzin z miasta. A to tylko jeden z przykładów. Projekt będzie realizowany do 2022 roku.

fot. zdjęcie poglądowe Pixabay

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group