Cywilne lotnisko w Pile? Miasto robi kolejny krok w tym celu

08.09.2019   Autor: Redakcja
---
Trwają prace nad projektem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego byłego lotniska wojskowego w Pile. Realizacja pozwoli na właściwe wykorzystanie infrastruktury lotniczej, umożliwi rozwój wszystkich podmiotów działających na tym terenie oraz pozwoli na gospodarcze zagospodarowanie niewykorzystywanych obecnie terenów. 
 

- Teraz jesteśmy na etapie złożenia dokumentów o wydanie zgody przez prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego na założenie lotniska publicznego o ograniczonej certyfikacji. Do dokumentów, które trzeba złożyć do prezesa, trzeba załączyć również miejscowy plan zagospodarowania - mówi Iwona Wojtecka, dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej 

W Urzędzie Miasta Piły od ponad roku trwają prace nad projektem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego byłego lotniska wojskowego. Po ich zakończeniu i zatwierdzeniu przez Radę Miasta Piły oraz skompletowaniu innych niezbędnych dokumentów, urzędnicy złożą odpowiedni wniosek do Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Teren, o którym mowa, jest bardzo duży i liczy 550 hektarów. Od strony południowej zamknięty jest aleją Wojska Polskiego, od zachodniej szlakiem kolejowym w kierunku Koszalina, od północnej drogą krajową nr 10, a od wschodniej ulicami Koszalińską i Chopina.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group