Nowe drogi w strefie przemysłowej i na osiedlach

09.11.2017   Autor: AK
---

Jeszcze w tym roku ruszą inwestycje drogowe w drugiej strefie przemysłowej na osiedlu Górnym w Pile. W rejonie ulic Krzywej i Długosza powstanie nowa droga.

- Jest tam również przewidziane takie połączenie środkiem, ulica która przetnie cała strefę, będzie w przyszłości projektowana. Mamy już dzisiaj prawie projekt na ukończeniu, w najbliższym czasie, do miesiąca będziemy posiadać pozwolenia na prowadzenie inwestycji. Wczoraj podpisaliśmy akt notarialny, który umożliwi nam wymianę gruntów pomiędzy prywatnym inwestorem a gminą - informuje Piotr Głowski, prezydent Piły.

Gmina dostała od inwestora działkę, na której wybuduje drogę w strefie przemysłowej na Górnym.

To nie jedyne inwestycje drogowe w Pile. Wśród dużych i drogich remontów, wiele też jest tych mniejszych na osiedlach. W tym roku w budżecie gminy na te mniejsze inwestycje zabezpieczono 1,6 mln zł.

Za te pieniądze powstała droga przy ulicy Kadetów, Rodła, ulicy Równej i Promiennej oraz ulicy Drygasa. Ulica Daleka jest w trakcie budowy, a na ulicy Tartacznej prace ruszą jeszcze w tym roku. Natomiast w przyszłym nowej nawierzchni doczekają się ulice: Ofiar Katynia, Targowa i Polna.
 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group