Przez balkon po laptopa

23.10.2013   Autor: Redakcja
---

Policjanci z Człopy zatrzymali dwóch sprawców kradzieży. Mężczyźni weszli do mieszkania przez balkon i ukradli laptopa o wartości trzech tysięcy złotych.

- Wszystko zaczęło się od towarzyskiego spotkania kilku znajomych sobie mężczyzn w mieszkaniu u pokrzywdzonego, spożywali alkohol. Około godziny 22:00 wszyscy opuścili lokal. Jednak dwóch postanowiło wrócić do mieszkania, ale już bez wiedzy właściciela, przez otwarty balkon znajdujący się na parterze budynku. Sprawcy wykorzystując nieuwagę właściciela po wejściu do pokoju mieszkania, wynieśli znajdującego się tam laptopa wartego trzy tysiące złotych - informuje st. sierż Beata Budzyń, rzecznik prasowy KPP w Wałcz.

Kiedy pokrzywdzony zorientował się, że został okradziony, powiadomił policję. Funkcjonariusze ustalili, że sprawcami tego czynu są 26 i 15-letni znajomi mężczyzny. Dorosły za swój czyn odpowie przed sądem, a nieletnim zajmie się Sąd Rodzinny. Kodeks karny za przestępstwo kradzieży przewiduje karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Funkcjonariusze odzyskali skradzionego laptopa.

Przeczytaj więcej o: walcz, policja, kradzież, laptop, balkon,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group