Lato w mieście

21.06.2024   Autor: Artur Maras
---817

Kino plenerowe, półkolonie, warsztaty, pokazy i zajęcia dla dzieci - to tylko część wakacyjnej oferty jaką przygotowało w tym roku miasto. Dzieci nie będą mogły narzekać na nudę - zapewniają miejskie i powiatowe instytucje kultury i sportu.  


Świadectwa odebrane, pora pomyśleć o wakacjach. Miasto zapewnia, że ci, którzy pozostaną latem w Pile, nie będą się nudzić. - Przygotowaliśmy szereg atrakcji. Niezależnie od pogody, będziecie mogli spędzać czas na świeżym powietrzu, w grupie, indywidualnie, tak jak lubicie, na sportowo, kulturalnie - powiedziała Beata Dudzińska prezydent miasta Piły. 
 

 
Regionalne Centrum Kultury i w tym roku proponuje na wakacje sprawdzoną od kilku lat formułę kina plenerowego. Seanse będą odbywały się co piątek w parku na tyłach Muzeum Okręgowego w Pile.  Pierwszy seans dzisiaj o 22. A to nie wszystko. - Będziecie mogli państwo uczestniczyć w spektaklach teatralnych, pokazach filmowych, warsztatach plastycznych, warsztatach muzycznych i teatralnych - dodaje dyrektor Regionalnego Centrum Kultury w Pile Stanisław Dąbek. Większość zajęć jest bezpłatna, a cały program wakacji w mieście dostępny jest na stronie RCK.  
 

 
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zachęca do spędzenia wakacji aktywnie na kortach tenisowych przy Kossaka i na Orliku przy Dąbrowskiego. - Dwa rodzaje aktywności, czyli Letnia Akademia Tenisa Ziemnego i też od 1 lipca do 31 sierpnia Letnia Akademia Piłki Nożnej. Co ważne to wszystko za darmo, w każdy dzień powszedni do dyspozycji będą instruktorzy - zaprasza dyrektor MOSiR-u w Pile Dariusz Kubicki
 

 
Aquapark zaprasza z kolei na płatne półkolonie. - Mają charakter bardzo aktywny, z nauką pływania, z odwiedzaniem wielu miejsc w Pile i z aktywną formą wypoczynku. Nie przestajemy także prowadzić w wakacje nauki pływania. Kurs bardzo zintensyfikowany, bo aż 16 zajęć w miesiącu - informuje dyrektor Aquaparku w Pile Izabela Kopczyńska-Pęczek. Przez pierwsze dwa tygodnie lipca i sierpnia Muzeum Okręgowe w Pile będzie prowadzić bezpłatne historyczne warsztaty dla dzieci. Nie zabraknie też zajęć z rękodzieła. Muzeum Staszica proponuje wykłady i warsztaty dla dzieci oraz gry i zabawy.Na zajęcia plastyczne zaprasza także biblioteka.  - Dzieci poznają różne techniki malarskie, będą mogły własnoręcznie ozdobić porcelanowe kubki, płócienne torby oraz wykorzystać różne materiały codziennego użytku, przy tworzeniu prac plastycznych - zapowiada dyrektorka Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pile Joanna Wyrwa-Krzyżańska. 
 

We wtorki i czwartki o 10 i 17 w Kinie Iskra odbywać będą się bezpłatne seanse filmów i bajek dla dzieci. Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza z kolei w wakacje na dwie wystawy. Szczegółowe informacje i pełna oferta wakacji w mieście dostępne są na stronach wspomnianych instytucji.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group