Druhowie OSP czekają na nową remizę

09.09.2023   Autor: Mateusz Manthai
1072---218
Trwa rozbiórka starej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Łobżenicy. Za ponad rok ma tu stanąć nowy i funkcjonalny budynek garażowy. Gmina dostała na ten cel rządowe dofinansowanie.  
 

Za kilka dni charakterystyczny budynek łobżenickiej straży pożarnej przejdzie do historii. Budowlańcy usunęli już wszystkie okna i zdemontowali dach remizy. Niebawem przejdą do burzenia ścian. We wrześniu przyszłego roku ma już tutaj stać nowy, ultranowoczesny i przestronny budynek. - To jest nasza ochrona i nasza duma. Straż jest fajna. Jeszcze za młodego chłopca chodziliśmy tam na dyskoteki. Jednak tamta stara remiza jest już zużyta - mówią mieszkańcy Łobżenicy. 

Na czas budowy, strażacy swój sprzęt przenieśli do wynajętego garażu w pobliskim Luchowie. Tam urządzili swoje centrum dowodzenia i czekają na powrót do miasta.  
Stara remiza natomiast była już zbyt mała. Strażacy z ledwością wyciągali z budynku sprzęt potrzebny do akcji ratunkowych.  
- Tam już było bardzo ciasno. Z racji ilości sprzętu, który my tu mamy, w tej chwili są trzy duże samochody, jest samochód techniczny, jest ponton. Po prostu już się nie mieściliśmy - przypomina Wojciech Siuda, naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Łobżenicy.

Na budowę remizy gmina otrzymała dofinansowanie w kwocie 2,5 miliona złotych z rządowego Polskiego Ładu. Kolejnych 700 tysięcy dołożył lokalny samorząd. 
 
- Ona będzie się składała z dwóch części. Tej części garażowej na samochody. Pięć pojazdów, ale również z części socjalnej, tam, gdzie będzie salka konferencyjna, gdzie będą konkretne, pozostałe pomieszczenia socjalne - mówi Piotr Łosoś, burmistrz Łobżenicy.
 
Czyli przebieralnie, szatnie, kuchnia i toalety. Obiekt będzie spełniał wszystkie najnowocześniejsze standardy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group