Straszy zamiast przyciągać. Jest szansa na remont?

09.03.2023   Autor: Kamil Kończewski
999---198
Zniszczone trybuny, zarośnięta bieżnia tak prezentuje się stadion wałeckiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Stadion w centrum miasta straszy od lat.  

Stadion został zbudowany w latach siedemdziesiątych. Docelowo korzystać z niego mieli piłkarze i lekkoatleci. Lata mijały, rządzący miastem się zmieniali, a stadion przy ulicy Wojska Polskiego niszczał z każdym rokiem. 

- Proszę zobaczyć, jak wygląda. Zaniedbany jest. W ogóle miasto powiem jest zaniedbane, brudne, mało zieleni. Powinien być wyremontowany i trochę miasto powinno więcej dać na rozwój sportu - mówią wałczanie. 

Korzystają z niego młodzi piłkarze z Między-uczniowskiego Klubu Sportowego Orzeł 2010 Wałcz oraz seniorzy Klubu Sportowego Orzeł Wałcz, na co dzień rozgrywający swoje mecze w IV lidze seniorów. Do dyspozycji wszyscy mają budynki klubowe oraz płytę boiska. 

- Obiekt musi być poddany modernizacji, każdy kto tu przychodzi to widzi, że to jest obiekt, który tak naprawdę od swojego powstania nie przechodził tych etapów modernizacyjnych, których powinien - tłumaczy Adam Łukaszewicz, prezes Stowarzyszenia Klub Sportowy Orzeł Wałcz. 
A jedynie bieżące naprawy. Dwa lata temu zainstalowano piłkochwyty W ubiegłym roku została nawodniona murawa. Teraz trwa remont budynków socjalnych. Niebawem powstaną pomieszczenia, w których będzie odnowa biologiczna. Tej odnowy nie doczeka się jednak bieżnia.  

- Zdaję sobie z tego sprawę, że należy poczynić tutaj naprawdę dużą inwestycję. Taka inwestycja to jest koszt około 10 milionów złotych. W każdym projekcie, który jest napisany należy zabezpieczyć przynajmniej, jeśli to jest naprawdę dobry projekt 20 proc. Co prostym rachunkiem widać, że jest to około 2 milionów, które należało zabezpieczyć w budżecie miasta - wyjaśnia Aleksandra Szczepanek, dyrektor Miejskiego Ośrodka. 
 
Dyrektorka MOSiR-u w Wałczu zapewnia, że będzie składać wnioski o dofinansowanie modernizacji z wszelkich możliwych projektów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group