Szpital w Pile poszukuje pilnie wolontariuszy. Brakuje personelu

30.10.2020   Autor: Redakcja
933---162
Pilny apel wystosowali lekarze z pilskiego szpitala specjalistycznego do wszystkich pacjentów z całego regionu, aby nie zgłaszali się z drobnymi schorzeniami. Proszą też o pomoc wolontariuszy. 

Szpital "jedzie na oparach" - mówią kolokwialnie lekarze. Decyzją wojewody w Pile jest 29 łóżek covidowych i kilka na intensywnej terapii. 

- Dynamika zakażeń jest bardzo duża i w tej chwili sytuacja jest dramatyczna - mówi Wojciech Szafrański, dyrektor pilskiego szpitala. 

Dlatego lekarze wystosowali apel do pacjentów, aby nie przyjeżdżali do szpitala w błahych sprawach. W tej chwili na oddziale Intensywnej Terapii pod respiratorami przebywa ośmiu pacjentów w wieku od 31 do 65 lat. Na oddziale pracuje tylko 8 lekarzy, bo dwóch jest zakażonych koronawirusem. 
- Dlatego apeluję o pomoc wolontariuszy. Potrzebni nam są ludzie, którzy pomogą przewracać pacjentów, by nie dostali odleżyn, bo także personel pielęgniarski jest bardzo ograniczony. Apeluję też o jeszcze jedno: nośmy maseczki. To naprawdę bardzo ważne - mówi Beata Nowak-Krupińska, ordynator oddziału Intensywnej Terapii w Pile. Wolontariusze tu znajdą szczegółowe informacje na temat kontaktu ze szpitalem. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group