Kolejny ksiądz zakażony koronawirusem. Sanepid szuka wiernych

03.08.2020   Autor: Redakcja
1086---33
Ks. Artur Kucharski z parafii św. Jana Bosko przy ul. Libelta w Pile zakażony koronawirusem. Sanepid prosi o kontakt wiernych, którzy w środę 29 lipca przyjmowali z jego rąk komunię świętą. 

Dziś potwierdzono kolejny przypadek koronawirusa w Pile. To ksiądz, który miał kontakt z jednym z zakażonych kapłanów z Inspektorii św. Wojciecha w Pile. Od momentu wykrycia zakażenia u pierwszego księdza, wszyscy kapłani z parafii św. Rodziny oraz z Inspektorii pozostawali w kwarantannie.  

- Prosimy o kontakt osoby, które były na mszy w kościele przy ul. Libelta w środę 29 lipca o godz. 18.00 i przyjmowały komunię świętą - apeluje Danuta Kmieciak, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pile. 

Księża mający kontakt z ks. Arturem pozostają na kwarantannie w domu zakonnym. 

Wszelkie sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać telefonicznie. W kościele zostanie przeprowadzona dezynfekcja (ozonowanie), a msze święte o godz. 7.00 i 18.00 będą odprawiać księża spoza parafii - czytamy na stronie parafii. 


Przypomnijmy: w piątek informowaliśmy, że trzech księży z Inspektorii św. Wojciecha oraz ks. Przemysław Malinowski z parafii św. Rodziny zakaziło się koronawirusem. Ks. Piotr Ziółkowski miał niepewny wynik i został jeszcze raz poddany testom. Dziś już wiadomo, że wynik jest negatywny. W sumie do tej pory w regionie odnotowano 121 zakażeń:

- powiat pilski - 43 osoby 
- powiat czarnkowsko-trzcianecki - 59 osób
- powiat chodzieski - 10 osób
- powiat złotowski - 2 osoby
- powiat wałecki - 7 osób 

fot. parafia pw. św. Jana Bosko w Pile 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group