89-letni pilanin zakażony koronawirusem

03.08.2020   Autor: Redakcja
801---243
89-letni pilanin zakażony koronawirusem. To ojciec mężczyzny, który już tydzień temu trafił do szpitala najpierw w Pile, a później w Poznaniu. 

89-latek w sobotę trafił do pilskiego szpitala, bo źle się poczuł. Miał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Został przewieziony do szpitala zakaźnego w Poznaniu. 

- To ojciec 59-latka, który w stanie ciężkim przebywa w poznańskim szpitalu. Obaj mieszkali razem - potwierdza  Danuta Kmieciak, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pile. 

Dziś zakażenie potwierdzono też u 76-letniej mieszkanki powiatu złotowskiego. Kobieta także trafiła na leczenie do szpitala przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu. 

W piątek informowaliśmy o zakażeniu księży z inspektorii i z parafii św. Rodziny w Pile. Jeden z księży parafialnych miał wynik pozytywny, a drugi niepewny. Drugi test dał jednak jednoznacznie wynik negatywny. 
Po kontakcie z księżmi w kwarantannie przebywa 179 osób, to wierni i ich rodziny oraz pracownicy świeccy kościoła. W sumie w powiecie pilskim w tej chwili w kwarantannie przebywają 423 osoby. 

W sumie do tej pory w regionie odnotowano 120 zakażeń:

- powiat pilski - 42 osób
- powiat czarnkowsko-trzcianecki - 59 osób
- powiat chodzieski - 10 osób
- powiat złotowski - 2 osoby
- powiat wałecki - 7 osób 

fot. pixabay

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group