Boiska szkolne, place zabaw, siłownie i orliki - zamknięte

04.05.2020   Autor: Redakcja
469---303
Boiska szkolne, place zabaw, siłownie zewnętrzne, orliki i inne obiekty sportowo-rekreacyjne po 4 maja w dalszym ciągu będą zamknięte. Taką decyzję "w trosce o bezpieczeństwo pilan" podjął prezydent Piotr Głowski.

Zgodnie z decyzjami rządu od 4 maja może nastąpić otwarcie boisk i innych obiektów sportowych na otwartym powietrzu. 29 maja do gry ma wrócić piłkarska ekstraklasa, a 12 czerwca żużlowa ekstraliga. 

Piłkarze i żużlowcy, którzy wznawiają działania są obejmowani kwarantanną i poddawani testom na obecność koronawirusa, by mieć pewność, że w momencie wyjścia na boisko będą zdrowi. Odwiedzający orliki i inne boiska nie byliby w ten sposób testowani, a piłka nożna, koszykówka i inne sporty zespołowe są na tyle kontaktowe, że szansa zarażenia jest bardzo duża - uzasadnia swoją decyzję prezydent Piotr Głowski.
Zachęcamy do innych - bezpieczniejszych aktywności. Można spacerować, biegać, jeździć na rowerze. Te formy ruchu - przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa - nie zagrażają istotnie naszemu zdrowiu.

Decyzja obowiązuje do odwołania.

fot. i opr. Bartosz Mirowski, Urząd Miasta w Pile

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group