Pilanie wysoko zwyciężają przy ogłuszającym dopingu

09.01.2020   Autor: Redakcja
695---252
W sobotę 4 stycznia, pilscy koszykarze podejmowali we własnej hali drużynę Wiary Lecha Poznań. Hala przy ul. Bydgoskiej pękała w szwach, zaś oprawę przygotowali kibice Lecha Poznań.

Od samego początku meczu hałas jaki wydobywał się z 200 gardeł kibiców Lecha przyćmił lekko poczynania pilskich koszykarzy, którzy pierwszą kwartę wygrywają jednym oczkiem 19-18. W drugiej  odsłonie Enea Basket Piła zaczął grać skuteczniej, szybciej czego efektem było wyjście na bezpieczne prowadzenie do przerwy 47-32 . W tej części gry po stronie Basketu punkt za punktem zdobywał Grzegorz Przewoźniak (22 pkt w meczu).

Po zmianie stron w trzeciej kwarcie pilanie zdecydowanie się rozkręcili. Swoją dobrą dyspozycję tego dnia zaprezentował grający trener Basketu - Tomasz Pochylski (25 pkt w meczu), który trafił w tym momencie gry trzy trójki, ważne punkty spod kosza dorzucił kapitan drużyny Kamil Michalski i Basket wyszedł w 7 minucie 3 kwarty na prowadzenie 62-40. Obraz gry do końca meczu się nie zmienił. Gospodarze utrzymywali bezpieczną wysoką przewagę i kontrolowali przebieg gry do końcowej syreny. Na boisku zaprezentowali się wszyscy zawodnicy gospodarzy i każdy z nich dołożył swoją „cegiełkę” do dwunastego zwycięstwa w tym sezonie.
Najgłośniejszy mecz w ostatniej historii pilskiej koszykówki zakończył się zdecydowanym zwycięstwem Enea Basket Piła nad Wiarą Lecha Poznań. Pilanie po rozegraniu 14 spotkań, z 26 punktami na koncie przewodzą w tabeli 3. ligi.

Enea Basket Piła-Wiara Lecha Poznań 88-63 (19-18, 28-14, 21-15, 20-16)

Punkty dla Basketu zdobywali:
Tomasz Pochylski 25 (4x3pkt), Grzegorz Przewoźniak 22 (3x3pkt), Kamil Michalski 17, Jakub Rutkowski 14 (2x3pkt), Grzegorz Jankowski 5, Paweł Smoczyk 2, Bartosz Rajewicz 2, Mikołaj Grabowski 1, Przemysław Pochylski, Dominik Czajkowski, Mateusz Relis.

Następny mecz Enea Basket Piła rozegra  na wyjeździe 12 stycznia o godzinie 17.30 z dobrym przeciwnikiem Politechniką Poznań.