Rekrutacja na pilskie uczelnie

05.08.2018   Autor: Artur Maras
---

Tegoroczni maturzyści mają coraz mniej czasu na wybór przyszłych studiów. Jak co roku swoją ofertę dla abiturientów przygotowały także pilskie uczelnie. Jak przebiega w Pile rekrutacja oraz na jakie kierunki są jeszcze wolne miejsca?

Jak co roku najbardziej zróżnicowaną i bogatą ofertę kierunków studiów przygotowała Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Pile. Największym zainteresowaniem cieszy się tu kierunek ekonomia, na którym można studiować m.in. rachunkowość i skarbowość, turystykę i hotelarstwo oraz specjalność informatyk – analityk procesów biznesowych. Najciekawszą ofertą uczelni mają być studia dualne, które oprócz wiedzy dają studentom także praktykę w jednej z niemal 40 firm, z którymi PWSZ ma podpisane umowy.

Odbywają praktyki w danym przedsiębiorstwie i są traktowani już jak pracownicy. Oni otrzymują wynagrodzenie za swoje praktyki i praktycznie 99% studentów, którzy odbywali praktyki w danej firmie są automatycznie zatrudniani w danej firmie, dlatego, że studenci znają specyfikę danej firmy i pracodawca także wie jakie możliwości ma student – wyjaśnia Aleksandra Fabiszak, z PWSZ w Pile.

Kierunki inżynierskie cieszą się zresztą od lat niesłabnącą popularnością. Nowością na kierunkach humanistycznych jest język angielski w biznesie i zarządzaniu. W ofercie są również studia na kierunku praca socjalna na poziomie licencjackim i magisterskim, a wśród nich nowe specjalności m.in. coaching i mentoring. Uczelnia oferuje także kierunki medyczne. Kandydaci na studia mają do wyboru studia na fizjoterapii, ratownictwie medycznym, kosmetologii oraz pielęgniarstwie, na którym zajęcia będą odbywać się także w powstającym właśnie nowoczesnym Centrum Symulacji Medycznych. Pierwsza tura rekrutacji na studia stacjonarne trwa do 15 sierpnia, a niestacjonarne do 20 września.

Rekrutację prowadzi także Nadnotecki Instytut UAM w Pile. Na dwa kierunki studiów dziennych. To jest Informatyka Stosowana, które trwają 3,5 roku. Są to studia inżynierskie. Gospodarka Wodna studia licencjackie, trwają 3 lata. Natomiast mamy jeszcze studia podyplomowe – powiedział Mateusz Rauhut z Nadnoteckiego Instytutu UAM w Pile.

Czyli zarządzanie oświatą i informatyka stosowana. Do Nadnoteckiego Instytutu UAM w Pile studentów także ma przyciągać praktyczny profil kształcenia, w tym ćwiczenia odbywające się w terenie. Nabór trwa do 21 września.

Pilski oddział Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy stawia w tym roku na podyplomówki. Jak powiedziała Natalia Gelert, prodziekan Wydziału Nauk Stosowanych w Pile: na chwilę obecną największym zainteresowaniem cieszą się kierunki takie jak organizacja pomocy społecznej, integracja sensoryczna, kadry i płace, logistyka i transport oraz kierunek na który do chwili obecnej mamy największą liczbę zgłoszeń czyli przygotowanie pedagogiczne.

Rekrutacja trwa do 30 września. W planach jest także otworzenie kierunku administracja. Uczelnia czeka teraz na zgodę Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego. Na kierunki administracja oraz zarządzanie na poziomie licencjackim oraz studia podyplomowe prowadzi rekrutację także Wyższa Szkoła Biznesu w Pile.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group