Wyprawka dla dzieci z Kresów Wschodnich

17.09.2017   Autor: Michał Kępiński
---

Błażej Parda, poseł Kukiz '15 organizuje zbiórkę artykułów szkolnych dla dzieci w polskich szkołach za naszą wschodnią granicą. Akcja „Wyprawka – piórnik i zabawka” potrwa do 15 października.

- Dzieci w polskich szkołach za naszą wschodnią granicą rozpoczęły kolejny rok szkolnego. Sytuacja materialna wielu rodzin jest bardzo zła, dlatego warto im pomóc w wejściu w kolejny rok nauki i zabawy. Przez wiele lat nasi rodacy za wschodnią granicą byli zapomniani przez braci Polaków. Sytuacja ta na szczęście ulega zmianie, głównie dzięki oddolnej pracy organizacji pozarządowych. Włączamy się w te działania, zachęcając do współpracy wszystkie środowiska przyjazne Kresom Wschodnim - podkreśla Błażej Parda, poseł RP, Kukiz '15.

Akcja „Wyprawka – piórnik i zabawka” obejmuje zbiórkę artykułów szkolnych oraz zabawek. Do 15 października zbierane będą przybory szkolne: kredki, piórniki, zeszyty, mazaki, bloki rysunkowe, plecaki, plasteliny, kolorowanki, książki edukacyjne i zabawki. W Pile punktem zbiórki jest biuro poselskie Błażeja Pardy, przy pl. Konstytucji 3 Maja.

Informacji o zbiórce udziela koordynator akcji, asystent posła Błażeja Pardy, Tobiasz Wiesiołek - nr tel. 794 101 048. 

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group