Czy w Pile powstanie nowa galeria?

30.07.2017   Autor: Artur Maras
---

Urząd Miasta w Pile ogłasza przetarg na przebudowę części ul. Konopnickiej. Choć odcinek nie jest długi, bo ma zaledwie ok 100 metrów, to jego realizacja usprawni komunikację w mieście. Obok miałaby także stanąć galeria handlowa.

Najpierw miałby zostać przebudowany 100-metrowy odcinek ul. Konopnickiej, który znacznie usprawni komunikację w tym rejonie.

- Odcinek może nie jest jakiś gigantyczny, ale niezwykle ważny, bo tym sposobem zostanie wykonane połączenie z ul. Zygmunta Starego i rondem UE, a przypomnę, że ul. Zygmunta Starego jest w przebiegu Śródmiejskiej Obwodnicy – mówi Jolanta Sobieszczyk, dyrektor wydziału rozwoju i funduszy europejskich w UM w Pile.

Pieniądze na ten cel są zarezerwowane w budżecie miasta. W ramach przebudowy wykonawca wyłoniony w przetargu będzie musiał wykonać jezdnię wraz z chodnikiem i niezbędnymi zjazdami, odwodnieniem i oświetleniem. Droga miałaby powstać do końca roku. Umożliwiłoby to także zagospodarowanie leżącego obok niespełna hektarowego placu, na którym prywatny inwestor chciałby wybudować obiekt handlowy.

- Przy określeniu głównych parametrów umowy, wydaje mi się, że do końca września rozpoczniemy już bardzo intensywnie fazę projektową, konkretnie pod partnerów, którzy chcą być w Pile i chcą z nami wspólnie realizować park handlowy – podkreśla Sławomir Kurzac, współudziałowiec w Partner Commercial.

Starania o to trwają od kilku lat. Choć inwestor ze względu na prowadzone rozmowy nie chce zdradzać jakie firmy wynajmą powierzchnię w zaprojektowanym obiekcie, to już wiadomo, że takich marek jeszcze w Pile nie ma. Budynek ma mieć ok. 2 tys. metrów kw. powierzchni handlowej.

 

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group