Marian Dziędziel gościem Salonu Kulturalnego

18.03.2016   Autor: Redakcja
---

TV ASTA i Krzysztof Meszyński zapraszają na pierwszy w tym roku Salon Kulturalny. Tym razem gościem specjalnym będzie aktor Marian Dziędziel, znany między innymi z takich filmów jak "Wesele", "Dom zły" czy "Pod Mocnym Aniołem".

Tradycyjnie Salon Kulturalny będzie podzielony na dwie części. W trakcie pierwszej odbędzie się projekcja filmu. Tym razem widzowie będą mogli obejrzeć nową, wyjątkową produkcję Kingi Dębskiej "Moje córki krowy".

Jest to wzruszająca i zabawna historia dwóch sióstr, które postawione w trudnej sytuacji życiowej zmuszone są współdziałać, mimo wzajemnej niechęci. W rolach głównych zobaczymy Agatę Kuleszę, Gabrielę Muskałę i Mariana Dziędziela. Partnerują im Marcin Dorociński, Małgorzata Niemirska oraz Łukasz Simlat.

Film otrzymał między innymi Polską Nagrodę Filmową Orła 2016 za najlepszy scenariusz, a także został uhonorowany nagrodą główną na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej – Prowincjonalia. Poza statuetką dla najlepszego filmu fabularnego wyróżnienia za kreacje aktorskie otrzymali odtwórcy głównych ról – Marian Dziędziel i Agata Kulesza.

Druga część Salonu Kulturalnego to spotkanie z gościem. Rozmowę z Marianem Dziędzielem poprowadzi dziennikarz tygodnika "Polityka" Janusz Wróblewski.

Marian Dziędziel jest aktorem znanym zarówno z kina, teatru jak i telewizji.  W swoim dorobku ma wiele wyrazistych ról. W 1983 roku został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi.  W 2012 otrzymał Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. W 2013, za wybitne zasługi dla polskiej kultury, za osiągnięcia w twórczości artystycznej i teatralnej, prezydent Bronisław Komorowski odznaczył go Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Salon Kulturalny z Marianem Dziędzielem odbędzie się w poniedziałek 21 marca w Regionalnym Centrum Kultury. Początek o godzinie 18.00.

Bilety na Salon Kulturalny można kupić TUTAJ

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group