Ankieterzy zapukają do domów

28.07.2015   Autor: Artur Maras
---

Do drzwi mieszkańców Piły pukają ankieterzy, pytający o rodzaj ogrzewania w lokalach. To akcja Urzędu Miasta Piły, który chce przeprowadzić inwentaryzację źródeł ogrzewania na terenie Piły.

Szacuje się, że ankieterzy odwiedzą blisko 1.200 osób.

- Liczymy na dobrą wolę mieszkańców, że wpuszczą ankieterów. Będą oni wypytywać o to, jakie są piece, ile paliwa jest spalane, bo takiej inwentaryzacji nie posiadamy. Ankieterzy, działający na zlecenie urzędu miasta, są z firmy Atmoterm. Każdy ma identyfikator - mówi Lidia Plewa  z Urzędu Miasta Piły.

Urząd przeprowadza inwentaryzację, aby dokładnie określić problem zanieczyszczenia powietrza w mieście, co pozwoli na rozpoczęcie działań ku poprawie jakości powietrza w Pile i ograniczenie tzw. niskiej emisji. Jednym z takich działań jest prowadzony od dwóch lat projekt KAWKA, który polega na termomodernizacji budynków i podłączaniu ich do miejskiej energetyki.

Urząd miasta apeluje, aby nie dawać naciągnąć się oszustom. Na identyfikatorach ankieterów widnieje nr telefonu do pracownika firmy ATMOTERM S.A., który może potwierdzić, że dana osoba pracuje na jej zlecenie. Potwierdzenie można także uzyskać, dzwoniąc do wydziału gospodarki komunalnej i mieszkaniowej Urzędu Miasta Piły.

Przeczytaj więcej o: kawka, motor lublin, dotache dla szpitali,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group