Bestia wyłupiła psu oczy!

01.10.2014   Autor: Redakcja
---

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali wczoraj mężczyznę, który przez kilka miesięcy ze szczególnym okrucieństwem znęcał się nad psem swojej byłej konkubiny.

W ubiegłym tygodniu policjanci dostali informację, że w jednym z mieszkań przy al. Niepodległości w Pile przebywa okaleczony pies. - Błyskawicznie dotarli do właścicielki zwierzęcia. Okazało się, że jej pupil m.in. jest pozbawiony obu gałek ocznych. Widok zwierzęcia był dramatyczny. Jak ustalili się zajmujący sprawą policjanci, były partner właścicieli psa znęcał się nad zwierzęciem od kilku miesięcy. Obecnie kobieta nie ma z nim żadnego kontaktu. Śledczy błyskawicznie rozpoczęli poszukiwania sprawcy tak bestialskiego zachowania. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę wczoraj na terenie Piły. Mieszkaniec Piły przyznał się do popełnionego czynu i trafił prosto do policyjnego aresztu - informuje sierż. sztab. Żaneta Kowalska z KPP w Pile.

Okazało się, że mężczyzna znęcał się w sposób wyjątkowo okrutny nad psem przez kilka miesięcy. Kopał psa, bił go smyczą, rzucał nim o ściany w piwnicy. Uszkodził bestialski sposób gałki oczne zwierzęcia; jedną z nich mężczyzna wcisnął palcem do wewnątrz oka, a druga została uszkodzona , gdyż pies był bity, m.in. sprzączką od smyczy. Mężczyzna oświadczył, że pies czasami go denerwował i właśnie dlatego tak postępował.

Policjanci zapewnili zwierzęciu pomoc lekarza weterynarii. W tej chwili pies jest już bezpieczny i przebywa w dobrych warunkach. Nie zagraża mu żadne niebezpieczeństwo. - Specjalista jednoznacznie oświadczył, że zmiany u psa powstały wskutek zewnętrznych działań ostrym narzędziem lub ciałem obcym. Lekarz stwierdził u psa utratę wzroku, a uszkodzenia obu gałek ocznych związane było z silnym bólem, krwawieniem, wielkim cierpieniem fizycznym oraz psychicznym. Według opinii lekarza weterynarii tak masywne obrażenia narządów sensorycznych mogą skutkować zaburzeniem funkcjonowania całego organizmu - dodaje Żaneta Kowalska.

Zatrzymany mężczyzna to 36-letni mieszkaniec Piły. Za tak bestialskie zachowanie grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.

 

Przeczytaj więcej o: pies, bestia, tortury,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group