Studia dofinansowywane przez pracodawców

02.09.2014   Autor: Redakcja
---

Bardzo ciekawą nowość realizuje Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Pile. Są to studia dualne, które dają studentom możliwość zdobywania zarówno wiedzy akademickiej, jak i doświadczenia praktycznego. Studenci odbywający płatne praktyki na przykład w Philips Lighting Poland otrzymują wynagrodzenie w wysokości 1680 zł miesięcznie.

Studia dualne zakładają praktyczne przygotowanie do zawodu oraz otrzymują kwalifikacje cenione przez pracodawców. Przyszli inżynierowie otrzymują dzięki temu doświadczenie zawodowe jeszcze w trakcie studiów, certyfikat poświadczający zdobytą wiedzę oraz możliwość zatrudnienia po skończeniu studiów.

I tak, studenci Instytutu Politechnicznego mają w tej chwili możliwość skorzystania z formuły studiów dualnych w trzech przedsiębiorstwach. Pierwsza umowa została podpisana z firmą Quad/Graphics Europe i jest skierowana do studentów kierunku elektrotechnika. Aktualnie studia dualne kończy tu 4 studentów czwartego roku elektrotechniki.

Kolejna z umów została zawarta z Philips Lighting Poland. Ze studiów dualnych mogą tu skorzystać studenci elektrotechniki, mechaniki i budowy maszyn oraz transportu.

Studenci objęci studiami dualnymi, wybrani w procesie rekrutacji przez samą firmę, otrzymują stypendium fundowane. W tym roku akademickim zakwalifikowano 11 studentów drugiego roku Instytutu Politechnicznego.Studenci aktualnie odbywają płatne praktyki studenckie, otrzymują wynagrodzenie w wysokości 1680zł miesięcznie.

Ostatnia z podpisanych umów, dotyczy przedsiębiorstwa SAPA Aluminium, będącego międzynarodowym koncernem przemysłowym produkującym wysoko wyspecjalizowane komponenty aluminiowe. Dzięki współpracy, studia dualne rozpoczęło w tej firmie już 12 studentów pierwszego roku kierunków inżynierskich (elektrotechnika, mechanika i budowa maszyn oraz transport). Podobnie jak w Philipsie, studenci odbywający płatne praktyki studenckie, otrzymują wynagrodzenie w wysokości 1680zł miesięcznie.

W ramach studiów dualnych wybrani studenci otrzymają również od października comiesięczne stypendia fundowane finansowane przez pracodawców.

Przeczytaj więcej o: pwsz, philips, studia piła,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group