Z pokolenia na pokolenie

21.09.2013   Autor: Redakcja
---

Tradycje na Krajnie z pewnością przetrwają. Są ludzie, którzy nigdy nie pozwolą na zapomnienie. Co więcej namawiają do tego innych, szczególnie przedstawicieli młodego pokolenia. Od 16 lat w powiecie złotowskim w tym celu w Wielkim Buczku organizowana jest Buczkowska Konferencja Naukowa.

Każdego roku w Wielkim Buczku poruszany jest inny problem. W tym, tematem wiodącym był ,,Ruch ludowy na Krajnie dawniej i dziś'', bo jeśli chodzi o podtrzymanie tradycji, to przecież główną rolę odgrywają właśnie ludzie i ich stopień zaangażowania.

- Dobrym przykładem jest działalność ludzi w czasie zaboru niemieckiego i ich walka o utrzymanie tożsamości. W tamtych czasach powstawało wiele organizacji, ruchów. Takim kwiatkiem jest oczywiście Kongres Berliński, jednak działalność miejscowej ludności była znacznie szersza – mówi prof. Jowita Kęcińska -Kaczmarek, organizator Buczkowskiej Konferencji Naukowej. - Współcześnie oczywiście ta działalność ludności jest znacznie inna, niemniej jednak myślę, że zapomnienie Krajnie nie grozi – dodaje.

Nadzieja w kolejnych pokoleniach, które wbrew pozorom chętnie angażują się w różnego rodzaju inicjatywy. Część młodzieży chociażby przystępuje do bogatego w tradycje zespołu ludowego ,,Krajniacy''. Ta aktywności jednak na tym się nie kończy. Tak więc obecni działacze spokojnie patrzą w przyszłość.

Przeczytaj więcej o: mlodziez, akcja, tradycja, ludzie, krajna, pokolenie,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group