60 lat minęło…

14.09.2013   Autor: Redakcja
---

1 września 1953 roku w Trzciance rozpoczęło działalność Liceum Pedagogiczne. Choć szkoła nie funkcjonowała długo, bo tylko do 1970 roku, wykształciła wielu wybitnych pedagogów. Absolwenci szkoły, a także nauczyciele spotkali się wczoraj w Muzeum Ziemi Nadnoteckiej w Trzciance, podczas wernisażu wystawy przygotowanej z okazji 60 – lecia powstania szkoły. Jedni i drudzy podkreślają, że liceum było wyjątkowe.

- Z kilku względów. Przede wszystkim szkolny internat miał niewątpliwie wpływ na powstanie wyjątkowych więzi i przyjaźni. Na pewno ze względu na to, że była to szkoła pedagogiczna, można było zaobserwować wyjątkowe relacje między nauczycielami i uczniami, czyli przyszłymi pedagogami. Bardzo często bywam na zjazdach absolwentów różnych roczników, niesamowite jest to, że te przyjaźnie trwają do dziś – mówi Halina Szarkiewicz, nauczyciel Liceum Pedagogicznego w Trzciance.

Ekspozycja złożona jest głównie z fotografii i pamiątek, związanych ze szkołą. Wiele z nich przekazali muzeum absolwenci. Wystawę, a także galerię prac malarskich Danuty Sikory, absolwentki Liceum Pedagogicznego można podziwiać w Muzeum Ziemi Nadnoteckiej w Trzciance, przy ul. Broniewskiego 7.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group