Pilski szpital w dobrej kondycji finansowej

16.06.2024   Autor: Redakcja
---
Kondycja budżetu pilskiego szpitala specjalistycznego jest na tyle dobra, że rada powiatu bez zastrzeżeń zatwierdziła sprawozdanie finansowe za 2023 rok. A to ważna informacja biorąc pod uwagę wyzwania, które czekają pilską placówkę. 
 
- Wyzwania czegoś całkowicie nowego, czegoś czego nie było tu w szpitalu, o których sygnalizowałem na kilku radach, kierunek lekarski, współpraca pogłębiona z Wielkopolskim Centrum Onkologii, współpraca z uczelnią pilską, z Uniwersytetem Adam Mickiewicza, to są powiedziałbym bardzo ciekawe, ale i trudne wyzwania, tak dla kierownictwa szpitala jak i wszystkich pracowników - mówi Wojciech Szafrański, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile.
 
Dotychczasowe działania dyrekcji pozwoliły wygospodarować blisko 5 mln zł zysku, ale pomimo dobrej oceny sprawozdania finansowego pilskiego szpitala, jego obecny dyrektor został przez poprzedni zarząd powiatu na początku maja odwołany. Jednak Wojciech Szafrański zapytany czy rozważyłby propozycję pozostania na stanowisku, gdyby taka propozycja pojawiała się, odpowiedział, że na pewno by się nad nią zastanowił. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group