Film z WTZ w Morzewie z główną nagrodą na festiwalu Integracja

16.09.2023   Autor: AK
219---132
Warsztaty zajęciowe w Morzewie z główną nagrodą za film. Amatorskie nagranie zdobyło uznanie jury podczas Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja “Ty i Ja” w Koszalinie.   

- Wiedząc, że nie mamy sprzętu, wiedząc, że nie mamy aktorów, którzy są przyzwyczajeni do pracy z kamerą to stwierdziliśmy, że zrobimy to wbrew regułom, na przykład specjalnie zmienialiśmy stroje w trakcie jednej sceny. Film był kręcony telefonem. Ta jakość oczywiście, że jest amatorska, ale w gruncie rzeczy my chcieliśmy, żeby to było takie proste surowe, ja to sobie nazywam robienie efektu z defektu - mówi Wojciech Retz, terapeuta w WTZ w Morzewie. 
 
W filmie wzięli udział uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Morzewie. WTZ te w tym roku obchodzić będą 20-lecie istnienia i to właśnie z tej okazji powstał film. A jak już powstał to postanowili go wysłać na konkurs. Także jubileuszowy. Festiwal Integracja w tym roku ma już 20 lat. 


Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja to festiwal dla profesjonalistów, prezentujących filmy na temat ludzi niepełnosprawnych. Jest też kategoria filmów amatorskich tworzona przez ludzi niepełnosprawnych. I ten film ujął jurorów i zdobył statuetkę Motyla 2023. Jury pod przewodnictwem Grażyny Błęckiej-Kolskiej przyznało tę nagrodę "za humor, pasję, radość życia i optymizm tryskający z każdej minuty filmu".

fot. kadr z filmu TAK - NIE 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group