Uczcili pamięć legendy

12.08.2023   Autor: Kamil Kończewski
---
Meeting lekkoatletyczny poświęcony pamięci Zdzisława Krzysztofiaka po raz IV w Wałczu. Zawody zgromadziły na starcie 200 zawodników.  
 
10 sierpnia to nie przypadkowa data. Właśnie w tym dniu, w 1961 w Wałczu Zdzisław Krzysztofiak poprawił rekord świata w biegu na 3000 tysiące metrów z przeszkodami, z czasem 8:40:4. Tradycyjnie meeting memoriałowy odbył się na stadionie Centralnego Ośrodka Sportu. 
Dzisiaj już nie memoriał krajowy, ale już międzynarodowy. Bo są i z Meksyku. I z Libanu. I z Irlandii Północnej. Trochę zawodników zaczyna tu przyjeżdżać - mówi Zdzisław Ryder, dyrektor Centralnego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Wałczu.

Zawody zostały rozegrane w konkurencjach biegowych. Były między innymi biegi sprinterskie na 100 i 200 metrów. Średnie na 800 i 1500 metrów. Nie mogło też zabraknąć biegów z przeszkodami na 2000 i 3000 metrów. W zawodach uczestniczyli także zawodnicy UKS LA Wałcz.  
Nigdy nie stawiam na presję zawodników. Bardziej zależy mi, żeby zawodnicy mieli satysfakcję z tego, że startują. I osiągali jak najlepsze wyniki, czyli poprawiali swoje rekordy życiowe - tłumaczy Agnieszka Prendecka, trener UKS LA Wałcz.

Najlepsze wyniki wśród zawodników UKS-u LA Wałcz osiągnęli w biegu na 100 metrów Zofia Mróz 13.60 oraz Paweł Kargol 11.68. Oboje poprawili tym samym swoje rekordy życiowe. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group