Niedzielski traci "jedynkę" na pilskiej liście PiS

08.08.2023   Autor: Redakcja
810---462
Minister zdrowia nie będzie "jedynką" z pilskiej listy PiS. To kara dla Adama Niedzielskiego za ujawnienie jakie leki przepisywał sobie lekarz, krytykujący rząd. 

Choć oficjalnej listy nie było, to od kilku miesięcy mówiło się, że listę Prawa i Sprawiedliwości z Piły będzie otwierał właśnie Adam Niedzielski. Minister zdrowia, właśnie w Pile ogłaszał najważniejsze decyzje swojego resortu. W miniony weekend minister ujawnił dane lekarza i leki jakie sobie przepisał. Była to reakcja na krytykę lekarza, który zakwestionował ograniczenie zdalnego wypisywania recept. 

- Wszystko wskazuje na to, że tym jednym wpisem Niedzielski przekreślił swoją karierę polityczną. Prezes PiS Jarosław Kaczyński zdecydował, że usunie go z pierwszego miejsca listy PiS w Pile. Niedzielski — którego z Piłą nic nie łączy — liczył, że dostanie "jedynkę" tylko dlatego, że jest ministrem. Dzięki najwyższej lokacie prawie na pewno wszedłby do Sejmu - czytamy dziś w Onecie. 

Tej decyzji nie chcą komentować pilscy działacze. - Będą znane listy, wtedy porozmawiamy - ucina Krzysztof Czarnecki, pełnomocnik okręgowy PiS. W ostatnich wyborach z pilskiego okręgu Prawo i Sprawiedliwość zdobyło cztery mandaty. Do Sejmu weszli: Krzysztof Czarnecki, Marta Kubiak, Marcin Porzucek i Grzegorz Piechowiak. Adam Niedzielski, któremuś z nich mógłby ten mandat odebrać. 
- Dla Kaczyńskiego wycięcie Niedzielskiego to żaden koszt — minister nie ma żadnej pozycji politycznej. Jest w PiS ciałem obcym, a ministerialny awans zawdzięcza premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, który wciągnął do rządu grupę technokratów. Ale Morawiecki nie będzie za Niedzielskiego ginął. — To nie jest nasz człowiek. Był wysokiej rangi urzędnikiem za poprzednich rządów. W dodatku jest twarzą obostrzeń covidowych, a to odpycha część naszego elektoratu — opowiada w rozmowie z Onetem wysokiej rangi polityk PiS.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group