Starosta pilski wystartuje w wyborach parlamentarnych?

05.07.2023   Autor: Redakcja
889---581
Starosta pilski Eligusz Komarowski rozważa start w wyborach parlamentarnych z listy Bezpartyjnych Samorządowców. Dziś przed Sejmem ugrupowanie zapowiedziało udział w wyborach do Sejmu i Senatu. 

 - Zarejestrowaliśmy partię, ponieważ nasz system jest tak skonstruowany, że dyskryminuje w wyborach stowarzyszenia. Prawa obywatelskie obecnie stoją poniżej partii! Póki nie doprowadzimy do zmiany prawa, zdecydowaliśmy o rejestracji partii o nazwie Bezpartyjni Samorządowcy - zapowiedzieli przedstawiciele ugrupowania podczas konferencji prasowej przed Sejmem. - W 2018 roku prawie milion osób oddało głos na Bezpartyjnych Samorządowców. Idziemy do wyborów pod marką, na którą głosowało ponad milion ludzi i tak, jak w samorządach, tak w Parlamencie udowodnimy naszą skuteczność - dodają. 

Obecny na konferencji starosta pilski Eligiusz Komarowski na pytanie naszego dziennikarza czy będzie kandydował w nadchodzących wyborach parlamentarnych odparł, że "bierze to pod uwagę". Na pytanie czy do Sejmu czy do Senatu dodał, że "każdy wariant jest możliwy". Z naszych nieoficjalnych ustaleń wynika, że staroście bliżej jest do Senatu. W wyborach do wyższej izby parlamentu Bezpartyjni Samorządowcy już wcześniej zapowiedzieli, że będą chcieli wystawić kandydatów we wszystkich okręgach wyborczych. "Pilski" okręg nr 88 obejmuje powiaty chodzieski, czarnkowsko-trzcianecki, pilski, wągrowiecki oraz złotowski. 
Bezpartyjni Samorządowcy zapowiedzieli, że 15 lipca zaprezentują program przygotowany przez samorządowców i ekspertów.  - Pracowaliśmy nad nim bez ustanku od pół roku, ale zawiera on sprawdzone rozwiązania z 10 lat działań na rzecz naszych lokalnych społeczności w całej Polsce - dodają. 

fot. archiwum, Bezpartyjni Samorządowcy

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group