Liczne atrakcje podczas finału WOŚP w Dobrzycy

25.01.2023   Autor: Redakcja
718---909
Już w najbliższą niedzielę odbędzie się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będzie się działo również w Dobrzycy. 
 
- To już czwarty Finał organizowany w Dobrzycy. Każdy z poprzednich był inny, każdy wyjątkowy. Nie inaczej będzie tym razem! Impreza odbędzie się w otoczeniu zanurzonego w lesie Amfiteatru Leśnego, przy dźwiękach pięknej muzyki oraz cieple ognia i klimatycznych pochodni. Co ważne, w tym roku mieszkańców Piły do Dobrzycy, przywiezie autobus MZK, dzięki specjalnie uruchomonej na ten dzień linii  – mówi organizator finału, mieszkaniec Dobrzycy, radny gminy Szydłowo Paweł Kądziela.
Uczestnicy finału będą mogli podziwiać występy uzdolnionych artystów, takich jak m.in. Ewa Kryza, Nikodem Śliwiński, siostry Olszewskie, skrzypek Beniamin Budzyński, Milena Dywan czy Bartek Małaczek. Część artystyczną zakończy występ dyrektora CUK Szydłowo Adama Lewickiego oraz niezwykle energetyczne wykonanie utworu „Być Kobietą” w wykonaniu pań z KGW Dobrzyczanki – Cuda Wianki. W przerwach między występami i licytacjami będzie można oddać się w wir muzyki serwowanej przez Krzysztofa Belaka, a także skosztować ciast i innych posiłków przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Szydłowo. Najważniejsze tego dnia będą jednak licytacje. Ponad 180 licytacji już odbywa się platformie Allego (www.licytacje-wosp.pl), ale ponad 40 unikatowych licytacji czeka na uczestników finału w Dobrzycy.
 
Organizatorzy postanowili uchylić rąbka tajemnicy i już dziś zdradzają, że będzie można wylicytować np. walentynki w nadmorskim apartamencie, weekend w Uroczysku Henrykowo, dwudniowy pobyt w Jurcie Mongolskiej, szkolenie Safe Driving od Skody, przejażdżkę potężnym KRAZem, romantyczne kolacje, szparagi z lokalnej plantacji, niezapomnianą wędrówkę z Jarosławem Ramuckim, spływ kajakowy, loty nad gminą Szydłowo, sesje fotograficzne oraz 3h koparko-ładowarki lub ładowarki teleskopowej i wiele wiele innych. Na miejscu będzie można płacić kartą płatniczą. 
 
Podczas finału, dzięki uprzejmości strażaków z OSP Stara Łubianka, będzie można poznać sprzęt strażacki oraz przejść kurs pierwszej pomocy. Na najmłodszych czekać będzie mini salon fryzjerski, a spragnieni ciepła będą mogli ogrzać się przy koksownikach, ognisku i posilić pieczoną kiełbaską.

Pilanie będą mogli dostać się na finał WOŚP do Dobrzycy komunikacją miejską. Autobus MZK odjedzie o g. 15.35 z placu Zwycięstwa, następnie zatrzyma się na przystanku przy ul. Miłej (g. 15:45) i o g. 16:00 dojedzie do Dobrzycy. Powrót z Dobrzycy do Piły – g. 19:40.
 
-Liczymy na dużą frekwencję spośród mieszkańców całej gminy Szydłowo i innych ościennych miejscowości oraz na ich otwarte serca podczas finału. Startujemy o g. 16.00. Warto być z nami od samego początku. Teren dojazdu do Amfiteatru zostanie oznaczony, więc nikt nie powinien mieć problemów z dotarciem. Dodatkowo na mieszkańców Piły, którzy przyjadą autobusem będzie czekał mieszkaniec Dobrzycy, który zaprowadzi naszych gości na teren Amfiteatru  – dodaje Paweł Kądziela.

opr. i fot. organizatorzy finału WOŚP w Dobrzycy

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group