Dary na Ukrainę. Powiat wałecki wysyła kolejny transport

29.12.2022   Autor: Kamil Kończewski
1049---597
Starostwo Powiatowe w Wałczu zorganizowało transport pomocy humanitarnej do Ukrainy. Tak jak wcześniej pomocą objęci są mieszkańcy miasta partnerskiego Fastów. 

Do tej pory oprócz dostarczenia żywności i ubrań, powiat wałecki pośredniczył w przekazaniu Ukraińcom samochodów pożarniczych pochodzących z Niemiec. Teraz przyszła kolej na kolejną pomoc. Tym razem są to rzeczy, które pomogą przetrwać Ukraińcom zimę. Ta dla nich jest wyjątkowo trudna, nie tylko ze względu na panujące zimno, ale również z powodu ciągłych przerw w dostawie prądu czy ogrzewania.  

- Przede wszystkim to żywność, jakieś ubiory, koce. Między innymi teraz też agregat pojechał. No i wszelkie jakieś takie akcesoria, które są potrzebne do takiej bieżącego użytkowania. Do agregatów, mikrofalówki. Takie właśnie do szybkiego przygotowania żywności - mówi Paweł Łakomy ze Starostwa Powiatowego w Wałczu. 


  
W grudniową akcję pomocy również włączyły się powiaty partnerskie z Niemiec. Tym razem przekazały prawie 200 paczek z ciepłymi ubraniami na zimę dla dzieci i dorosłych. Natomiast reszta darów pochodzi od wałeckich firm. O tym co w danym momencie dla mieszkańców Fastowa jest najbardziej potrzebne, starosta wałecki na bieżąco uzgadnia z merem tego miasta. 
- Staramy się, jeśli jest taka możliwość, jest taka okazja pozyskać środki finansowe poprzez fundację Prosvita, czy przez inne organizacje. Staramy się zbierać te środki, kupować konkretne produkty. Przede wszystkim skupiamy się na żywności - mówi Bogdan Wankiewicz, starosta wałecki. 
 
To już szósty transport z darami zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Wałczu dla tej ukraińskiej miejscowości położonej w obwodzie kijowskim.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group