Policjanci uratowali życie 70-latkowi. Mężczyzna miał zawał

26.10.2022   Autor: Redakcja
439---424
Policjanci ze Złotowa uratowali życie nieprzytomnemu 70-latkowi. Kilkanaście minut prowadzili resuscytację. Później mężczyznę przejęli ratownicy medyczni. 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po południu. Funkcjonariusze zostali wezwani na interwencję do jednego ze złotowskich bloków. Gdy szli na miejsce wezwania, z jednej z klatek schodowych wybiegł mężczyzna i wołał o pomoc.

- Mundurowi udali się z wołającym we wskazane miejsce, gdzie zastali leżącego koło schodów, na półpiętrze zakrwawionego mężczyznę, który miał problemy z oddychaniem. Policjanci przystąpili do udzielania pierwszej pomocy, mężczyzna przestał oddychać. Natychmiast rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową (RKO), którą kontynuowali wraz z wezwanymi na miejsce ratownikami. W trakcie wspólnie prowadzonych działań ratunkowych, u poszkodowanego kilkukrotnie zatrzymywała się praca serca. Po kilkudziesięciu minutach prowadzenia resuscytacji, ustabilizowano funkcje życiowe 70-latka, który został przetransportowany do szpitala - relacjonuje mł.asp. Damian Pachuc, rzecznik prasowy złotowskiej policji. 
Mężczyzna z kolegą przenosił meble. W trakcie wnoszenia, na klatce schodowej 70-latek dostał zawału mięśnia sercowego. Mężczyzna spadł ze schodów i doznał urazu głowy. Szybka reakcja sierż. sztab. Damiana Kledzika oraz sierż. Mateusza Wiebskowskiego uratowała mu życie.

fot. KPP Złotów 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group