Rekordowa frekwencja w głosowaniu na budżet obywatelski

25.10.2022   Autor: Jakub Sierakowski
630---380
4 zadania za niemal 280 tysięcy. Tak prezentują się wyniki tegorocznego budżetu obywatelskiego w Złotowie. W tej edycji wyróżnia się frekwencja – 10 razy większa niż rok temu. 
 
- Pomysłodawcy zadań mobilizowali społeczność. To jest kolejny pozytywny element. Bo przypominam, że budżet obywatelski, to budżet mieszkańców. To pomysł, który wychodzi od mieszkańca i pomysł, który trzeba przeforsować wśród pozostałych mieszkańców. To jest idea samorządności w najczystszej postaci - mówi Adam Pulit, burmistrz Złotowa. 

W tym roku w głosowaniu nad budżetem obywatelskim zastosowano nowe rozwiązanie. Można było głosować tylko i wyłącznie elektronicznie. Ta nowinka przyniosła pozytywny skutek. Zwiększyła się frekwencja. W ubiegłym roku na budżet obywatelski zagłosowało niespełna... 200 osób. W tym było ich niemal 10 razy tyle, chociaż pojawił się jeden problem – liczba nieważnych głosów. Było ich ponad 300.  
Ostatecznie wybrano cztery projekty. Po 75 tysięcy złotych złotowianie zdecydowali się przeznaczyć na montaż serialu “Gra w Butelkę, organizację Festiwalu Dobra i Złotowski Piknik Historyczny. 55 tys.  zł dla grupy Panna Kota na kastrację i sterylizację psów i kotów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group