Dyrektorka Muzeum Ziemi Wałeckiej odwołana ze stanowiska

13.07.2022   Autor: Jakub Sierakowski
914---251
Ma to związek z zarzutami, które przedstawiła jej prokuratura. Magdalena Suchorska nie przyznaje się do winy. 
 
Cała sprawa rozpoczęła się niemal równo 3 lata temu. To właśnie w lipcu 2019 r., do Muzeum oraz domu dyrektorki weszła prokuratura. Chodziło o potencjalne nieprawidłowości przy rozliczaniu projektu, w którym brała udział placówka. W jego ramach Muzeum za pieniądze z budżetu miasta miało zakupić m.in. multimedialne aplikacje. Jednak zdaniem prokuratury, tak się nie stało. 

- Pani dyrektor dopuszczała do tego, że: sfałszowano dokumenty, sfałszowano mnóstwo dokumentów związanych z przetargami na dostawę tych usług lub oprogramowania. Następnie sfałszowano dokumenty odbioru - mówi prok. Ryszard Gąsiorowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Koszalinie. 

Prokuratura w roli podejrzanych stawia także kilka innych osób, jednak na razie nie zdradza czy chodzi o inne osoby pracujące w muzeum. Śledczy wycenili transakcje, które ich zdaniem były fikcyjne, na niemal 350 tysięcy złotych. Może za to grozić od 1 do 10 lat pozbawienia wolności. Magdalena Suchorska nie przyznaje się do winy. Odmówiła składania wyjaśnień w prokuraturze. Nie zgodziła się również na nagranie przed kamerą, jednak wysłała redakcji kilka wiadomości w formie SMS-ów. 
- Uważam, że moje odwołanie było bezzasadne. Nie chcę się wypowiadać na temat uzasadnienia, w odwołaniu znalazł się zapis o nieupublicznianiu. Bardzo żałuję, że nie dane mi było rozstać się z Wałczem w sposób bardziej cywilizowany. Zostawiłam tam 16,5 roku życia. Z wydajnością na 200 procent - napisała do redakcji Magdalena Suchorska. 

Magdalena Suchorska została odwołana kilka dni temu przez burmistrza Wałcza. 

- Są to zarzuty nadużyć na wysokie kwoty i na szkodę gminy miejskiej. A także zarzuty, które stwierdzają podrabianie podpisów swoich zwierzchników, czyli również pracowników byłego kierownictwa Urzędu Miasta - mówi Maciej Żebrowski, burmistrz Wałcza. 

Konkurs na nowego dyrektora placówki został już ogłoszony. Rozstrzygnięcie 20 lipca.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group