Adam Grabowski jest ciężko chory. Ruszyła zbiórka na jego leczenie

01.04.2022   Autor: Redakcja
517---61
Wieloletni trener i asystent trenera w PTPS Piła Adam Grabowski choruje na stwardnienie zanikowe boczne (SLA). Przyjaciele szkoleniowca rozpoczęli zbiórkę na jego leczenie. 

52-letni Adam Grabowski był asystentem trenera, gdy Nafta Gaz Piła sięgała po najwyższe krajowe laury w latach 1999-2002. W swojej karierze trenerskiej może poszczycić się mistrzostwem Polski, Pucharem Polski, Superpucharem Polski i brązowym medalem Mistrzostw Europy siatkarek.

Teraz zdiagnozowano u niego nieuleczalną chorobę – stwardnienie boczne zanikowe. Jest to bardzo poważne schorzenie polegające na uszkodzeniu centralnego i/lub obwodowego układu nerwowego. Do głównych objawów należą zaniki mięśni kończyn, fascykulacje mięśni oraz stopniowa utrata sprawności ruchowej i niedowład kończyn dolnych. Jest to choroba szybko postępująca. Leczenie ma na celu tylko łagodzenie występujących objawów oraz usprawnianie pacjenta. W medycynie konwencjonalnej nie ma na nią leku ani odpowiedniej terapii.
Pojawił się pomysł aby skorzystać z alternatywnych metod leczenia i postawić na medycynę chińską. Ta jest medycyną holistyczną – postrzega człowieka w połączeniu ze wszystkimi aspektami jego życia. -Dlatego wierzymy, że może ona przyczynić się do wyzdrowienia, zatrzymania bądź opóźnienia szybko postępującej choroby - napisali przyjaciele trenera na stronie poświęconej zbiórce. W czwartek 1 kwietnia, w swoje urodziny, Adam Grabowski rozpoczął terapię, która potrwa 10 tygodni. Szacowane koszty terapii to 25.000 zł. 

Aby móc sfinansować koszty leczenia w Internecie powstała zbiórka. Każdy może wpłacić dowolną kwotę za pośrednictwem portalu siepomaga.pl

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group