Wracają Soboty na Dwóch Kółkach

22.06.2021   Autor: Redakcja
459---72
To już 20. edycja Wakacyjnych Sobót na Dwóch Kółkach. 26 czerwca z placu Zwycięstwa w Pile o godz. 14.00 cykliści wyruszą na rajd po okolicy. 

Takie rajdy będą organizowane w każdą sobotę, zawsze z placu Zwycięstwa i zawsze o godz. 14.00. Co ważne, każdy może w nich uczestniczyć i nie trzeba się wcześniej zapisywać. Wstęp jest darmowy, wystarczy przyjechać rowerem w wyznaczone miejsce i czas. 

- Wycieczki są bezpłatne, nie wymagają uprzednich zapisów, prowadzą po okolicach Piły mniej uczęszczanymi drogami publicznymi, oraz leśnymi duktami i polnymi drogami, liczą po około 30 – 40 kilometrów a tempo jazdy nie jest „porywające” - to przecież nie są wyścigi - przypomina cyklista Jan Balcerzak. 
Wystarczy mieć sprawny rower, choć w razie awarii nikt nie zostanie bez pomocy – warto mieć ze sobą pasującą do roweru zapasową dętkę i pompkę.

- Okolice Piły są piękne i warto je penetrować zgodnie z hasłem tegorocznych wyjazdów "Rowerem po skarby w lesie", a skarbem może być też piękny widok, spotkanie z dzikim zwierzęciem lub poznanie kogoś interesującego - dodaje cyklista. 

Uczestnicy rajdu otrzymają pamiątkowy dyplom i pieczątkę, będzie też losowanie upominków. Wakacyjne wycieczki rowerowe organizuje pilski Oddział PTTK.

fot. iStock 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group