Motorowodne Mistrzostwa Europy w Chodzieży

13.05.2021   Autor: Mateusz Manthai
659---261
Chodzież pełna parą przygotowuje się do Motorowodnych Mistrzostw Europy. Początek imprezy za nieco ponad miesiąc. Mimo pandemii na Jeziorze Miejskim zobaczymy europejską i polską czołówkę. 

- W tej chwili wkroczyliśmy w bardzo gorący czas. Przyjmujemy już pierwsze zgłoszenia na zawody. Zawody odbędą się zgodnie z kalendarzem Międzynarodowej Unii Motorowodnej 26-27 czerwca. W tej najszybszej klasie F500 możemy się spodziewać zawodników z 9 krajów. Będzie ich 12-13. To będzie dość duże show na wodzie - zapewnia Remigiusz Nowak, organizator zawodów. 

Motorowodniakom brakuje startów. Ubiegłorocznego sezonu, z powodu pandemii, nie było. Czerwcowe zawody najprawdopodobniej odbędą się bez żadnych ograniczeń dla publiczności.

A będzie na co popatrzeć bo, na tafli Jeziora Miejskiego zobaczymy m.in. pochodzącego z Chodzieży Cezarego Strumnika, występującego w motorowodnej Formule 1, czy wielokrotnego Mistrza Polski Wojciecha Jarocha. Wcześniej, pod koniec maja w Chodzieży odbędzie się próba generalna. Do miasta przyjedzie ekipa jednego z włoskich producentów silników. Zawodnicy będą testować nowe jednostki napędowe.

Przy okazji czerwcowych Mistrzostw Europy, w Chodzieży rozegrana zostanie I eliminacja motorowodnych Mistrzostw Polski.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group