7 razy włamywał do sklepów, komisów i na stacje paliw

19.10.2020   Autor: Redakcja
687---14
23-letniego włamywacza i złodzieja zatrzymała pilska policja. Mieszkaniec gminy Krajenka włamywał do sklepów, komisów samochodowych i na stacje paliw. 

Na początku września mężczyzna włamał się do jednego z komisów samochodowych na terenie Piły. Ukradł 2300 zł i samochód marki Audi.

- Przy współpracy z kryminalnymi z KPP Złotów sprawca już następnego dnia został zatrzymany w miejscu swojego zamieszkania. Mężczyzna usłyszał wtedy dwa zarzuty kradzieży z włamaniem. Policjanci odzyskali utracony samochód - relacjonuje sierż. Wojciech Zeszot z pilskiej policji. 

Kilka dni później doszło do kolejnego włamania, tym razem na jednej z pilskich stacji paliw. Mężczyzna ukradł 150 zł. Później także wszedł do sklepu na terenie Piły, w którym spowodował straty w wysokości 560 złotych. Postawiono mu kolejne dwa zarzuty. 
Na początku października włamał się do kolejnego komisu samochodowego. Tam spowodował łączne straty w wysokości 7300 złotych. Dalej włamał się ponownie do tej samej stacji paliw, ale nie było już żadnych wartościowych przedmiotów.

- Mężczyzna szukał łupu dalej. Pojawił się ponownie w tym samym komisie samochodowym, skąd wcześniej ukradł pojazd. Uszkadzając okno o wartości 300 złotych, dokonał kradzieży schowanych w pomieszczeniu pieniędzy w kwocie 20 złotych. Policjanci po raz kolejny zatrzymali mężczyznę - dodaje policjant. 

Sprawca usłyszał łącznie 7 zarzutów. Sześć z nich dotyczyła kradzieży z włamaniem, a jeden usiłowania jej dokonania. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Pile 23-letni mieszkaniec gminy Krajenka został objęty dozorem policyjnym.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group