Maseczki są obowiązkowe. Będą kontrole w sklepach

03.08.2020   Autor: Redakcja
1027---352
Zasłanianie nosa i ust w publicznych zamkniętych przestrzeniach jest obowiązkowe. Minister zdrowia zapowiedział dziś w Polskim Radiu kontrole w sklepach. 

Od kilku dni Ministerstwo Zdrowia notuje dziennie po ponad pół tysiąca nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-19. 

- W tym tygodniu policja, jak i służby sanitarne będą wykonywać kontrole w sklepach i sprawdzać, czy personel i klienci noszą maseczki. Należy zasłaniać nos i usta - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Łukasz Szumowski, minister zdrowia.

Minister zaznaczył, że nie ma wielu schorzeń, które uniemożliwiają zasłanianie ust i nosa. Ci, którzy nie mogą nosić maseczek mogą mieć przyłbice - zaznaczył Łukasz Szumowski. Jego zdaniem trudno dziś mówić o drugiej fali.

- To jest bardziej falowanie. Liczba zakażeń jest efektem rozluźnienia w społeczeństwie oraz mamy kilka ognisk z imprez rodzinnych, duże ogniska w kopalniach, zakładach pracy - mówił minister. Gość radiowej Jedynki dodał, że - COVID-19 jest bardziej zaraźliwy, niż wcześniej przypuszczano. Jeżeli osoby bezobjawowe zarażają starszych, to występuje taka sytuacja, jak w Hiszpanii, Szwecji czy we Włoszech, gdzie ci słabsi umierają.
W Pile już w piątek policja i straż miejska zapowiadała kontrole w sklepach. Miało to związek ze wzrostem zakażeń w samym mieście. Przypomnijmy: Czterech księży z Inspektorii św. Wojciecha oraz z parafii św. Rodziny w Pile zostało zakażonych koronawirusem

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group