Zielone Wzgórza - nowe osiedle w Pile

10.06.2020   Autor: Redakcja
731---76
Zielone Wzgórza - to nazwa nowego osiedla, które powstanie na tak zwanym Bydgoskim Przedmieściu w Pile. Jesienią będzie ogłoszony konkurs architektoniczny na projekt osiedla. 

Rada Miasta we wrześniu powinna uchwalić studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Wówczas zostanie ogłoszony konkurs. 

- Do przygotowania konkursu i jego regulaminu wybrani zostali uznani polscy architekci: Marek Perepeczo z Koszalina i Zbigniew Maćków z Wrocławia. Obaj panowie mają na koncie wiele projektów, które zdobyły krajowe i międzynarodowe nagrody - czytamy na stronie Urzędu Miasta w Pile. 

Projekt powinien uwzględniać liczbę mieszkańców, przebieg dróg, rozmieszczenie budynków mieszkalnych oraz budynków użyteczności publicznej. Osiedle to ma przypominać małe miasteczko. Domy mają mieć solary na dachach, a deszczówka będzie odzyskiwana. 


– Chcemy, żeby to było nowoczesne i przyjazne osiedle zarówno dla mieszkańców, jak i ich gości. Z dużą ilością zieleni i zastosowaniem nowatorskich rozwiązań technicznych, przyjaznych ludziom i środowisku  naturalnemu. Innymi słowy Zielone Wzgórza, to pomysł na modelowe osiedle mieszkaniowe, na którym będą mogły się wzorować inne polskie miasta. Ważne jest również to, że jest to  projekt miejski, więc będziemy mogli czuwać nad tym, by inwestorzy i deweloperzy zastosowali wszystkie rozwiązania zawarte w projekcie, który okaże się najlepszy w konkursie – podkreśla Piotr Głowski, prezydent Piły.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group