Dwa nowe osiedla powstaną w Pile?

15.09.2018   Autor: AK
---

Nowe osiedla w Pile. Miasto szykuje rewolucję mieszkaniową. Za trzy, cztery lata ma się pojawić kilka tysięcy nowych mieszkań. Powstaną też dwa nowe i nowoczesne osiedla.

Bydgoskie Przedmieście, północne Gładyszewo i Śródmieście mają zmienić się nie do poznania. Na terenie dawnego schroniska dla psów powstanie nowe osiedle. Także tu. Na Bydgoskiem Przedmieściu, gdzie początkowo miały być sklepy wielkopowierzchniowe, później produkcja, a teraz nowoczesne osiedle – Zielone Wzgórze.

- Chcielibyśmy, by to było takie miejsce i do życia właśnie, czyli takie w którym jest niewielka przestrzeń dosyć łatwa do wynajęcia i do kupienia, jeżeli ktoś miałby taką wolę, że te koszty utrzymania, które wiążą się z mieszkaniem były bardzo niskie, bo domy będą energooszczędne - zapewnia prezydent Piły, Piotr Głowski.

Pojawią się na dachach panele solarne, a deszczówka będzie odzyskiwana na inne cele. Osiedle ma przypominać małe miasteczko. Na początku roku będzie ogłoszony konkurs na projekt, w którym projektant...

- Może wyliczyć ile ludzi będzie mieszkać, ile jest potrzebnych miejsc w żłobkach, przedszkolach, szkołach. Ile boisk tutaj zlokalizować, jaki teren przeznaczyć na park osiedlowy, czy na świetlicę osiedlową, na to wszystko, koordynowane od początku do końca przez jednego właściciele, czyli miasto - tłumaczy Iwona Wojtecka, dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej.

Dlatego da to gwarancję nie tylko spójności architektonicznej, ale też zapewnienia wszystkich tych miejsc użyteczności publicznej.

" target="_blank">

Na to muszą się jeszcze zgodzić radni, którzy zadecydują czy przyjąć nowe studium, nad którym właśnie ruszyły prace. Zmiany będą także w Śródmieściu, czyli tu na terenie dawnej drukarni zamiast sklepów mają powstać domy wielorodzinne. Podobnie tu. PKS zostanie włączony do centrum przesiadkowego, ale już bez parkingu dla autobusów. Tu mają stanąć domy wielorodzinne.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group