Kolejki przed sklepami. Możesz sprawdzić w telefonie gdzie jest najmniej klientów

03.04.2020   Autor: Redakcja
1021---271
Od czasu wprowadzenia nowych zasad dotyczących ilości osób, które mogą jednocześnie znajdować się na terenie sklepu czy placówki pocztowej, przed takimi miejscami zaczęły tworzyć się kolejki. Każdy z nas może sprawdzić, w którym sklepie spotkamy najwięcej klientów. Wystarczy mieć tylko smartphone z funkcją "popularne godziny".  Niektóre sklepy zmieniły również godziny otwarcia. 

Wszystkie markety musiały wprowadzić ograniczenia liczby osób przebywających jednocześnie w sklepie. Zgodnie z nowymi obostrzeniami w środku może znajdować się tylko trzy razy więcej klientów niż zainstalowanych kas. Oprócz tego w godz. od 10.00 do 12.00 w sklepie mogą przebywać wyłącznie seniorzy powyżej 65. roku życia. Te ograniczenia sprawiły, że przed wejściem do sklepu tworzą się kolejki. Żeby uniknąć sytuacji tracenia dużo czasu w kolejce, można sprawdzić w Google Maps, w którym ze sklepów w okolicy spotkamy mniej klientów. 

W zasadzie każdy posiadacz smartphona jest wyposażony w aplikację Google Maps. Zwykle służy nam do wyznaczania jak najszybszej trasy przejazdu i unikania korków. Jednak po kliknięciu na mapie w ikonę wybranej placówki handlowej lub pocztowej wyświetli się grafika, pokazująca jak bardzo oblegane jest dane miejsce w czasie rzeczywistym oraz w innych godzinach danego dnia. Oprócz tego aplikacja wskazuje ile zwykle osób czeka, jak długo oraz jaki jest maksymalny czas oczekiwania w wybranych godzinach i ile czasu zazwyczaj ludzie spędzają w danym sklepie. 
Między innymi po to, by rozładować kolejki część sklepów wydłuża godziny otwarcia. Na przykład sklepy Lidl co do zasady będą otwarte od 6.00 do 24.00, ale w kilku miejscach w kraju część sklepów będzie otwarta całodobowo. W Pile jest to sklep przy ul. Kusocińskiego 1, a w Chodzieży przy ul. Buszczaka 2. Wyjątkiem jest przerwa techniczna między godz. 3.00-4.00. Wtedy sklep będzie zamknięty. 

Od czwartku sklepy Biedronka w całej Polsce są otwarte w godzinach 6.00-24.00 z kilkoma wyjątkami. Do tych wyjątków należą dwa sklepy w Pile przy ul. Okrzei 6 oraz Bydgoskiej 114 oraz w Wałczu przy ul. Budowlanych 1B oraz Dąbrowskiego 28, . Te placówki są otwarte w godz. 6.00-22.00. W dniach 7-10 kwietnia sklepy Biedronka będą czynne całodobowo. 

O zmianach poinformował również Kaufland. Od 2 kwietnia sklepy tej sieci są otwarte od 6.00 do 23.00. 


fot. czytelnik asta24.pl facebook.PilaOkolice

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group