Spłonęła hala produkcyjna

27.03.2020   Autor: Redakcja
160---520
W czwartek spłonęła hala produkcyjna zakładu do przerobu drewna w Tarnówce. Nikt nie ucierpiał. Trwa wyjaśnianie przyczyn pożaru. 
Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze na krótko przed godz 10.00 rano. Do stanowiska kierowania komendanta powiatowego wpłynęło zgłoszenie o pożarze hali produkcyjnej na terenie jednego z zakładów przerobu drewna w miejscowości Tarnówka. Na miejsce zdarzenia zadysponowane zostały zastępy ze złotowskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej oraz ochotnicze straże pożarne z terenu powiatu. Łącznie do działań zadysponowano 11 samochodów ratowniczo-gaśniczych, dwa podnośniki hydrauliczne oraz grupę operacyjną komendanta powiatowego. W momencie dojazdu pierwszych jednostek pożar obejmował cały obiekt hali produkcyjnej, dodatkowo doszło do zawalenia się części konstrukcji dachowej. Podjęte zostały działania gaśnicze oraz zorganizowano zaopatrzenie wodne w oparciu o sieć hydrantową oraz przeciwpożarowe zbiorniki wodne na terenie miejscowości. W toku prowadzonych działań pożar został ugaszony, a tym samym zlikwidowano zagrożenie dla pozostałych przylegających zabudowań  - poinformował kpt Krzysztof Olczak z Państwowej Straży Pożarnej w Złotowie. 

W trwających ponad cztery godziny działaniach zaangażowanych było 62 strażaków z KP PSP Złotów oraz innych jednostek wspartych przez policję, pogotowie energetyczne oraz lokalne władze samorządowe.

źródło i fot. PSP Złotów

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group