4 przypadki w Wielkopolsce. Sądy odwołują wokandy, urzędnicy proszą o kontakt telefoniczny

12.03.2020   Autor: Redakcja
1424---1302
4 przypadki zarażenia koronawirusem w Wielkopolsce. Dwa nowe przypadki to mężczyzna w średnim wieku i młoda kobieta. Oboje są w stanie dobrym. Przebywają w szpitalu na Szwajcarskiej. W sumie w kraju już 51 osób zostało zarażonych koronawirusem.

Szpital na Szwajcarskiej w Poznaniu od dziś pełni rolę szpitala zakaźnego. Dziś rano w Poznaniu zmarła 57-letnia mieszkanka Czapur. Od początku jej stan był ciężki. Kobieta cierpiała też na inne schorzenia.

Dziś prezes Sądu Rejonowego w Pile podjął decyzję o odwołaniu wszystkich rozpraw od 13 do 31 marca włącznie. Ma to związek oczywiście z rozprzestrzenianiem się wirusa.

Dziś też instytucje zamieszczają ogłoszenia, aby unikać kontaktów osobistych z urzędnikami. Takie zalecenie wydał Urząd Miasta w Pile.

- Drodzy mieszkańcy, zachęcamy do kontaktu telefonicznego z naszym urzędem i podległymi jednostkami. Jeśli załatwienie sprawy nie wymaga kontaktu osobistego, wskazane jest korzystać z elektronicznej i telefonicznej formy kontaktu - czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Pile.

Dane kontaktowe znajdują się TU.

Także Starostwo Powiatowe w Pile zachęca, aby sprawy urzędowe załatwiać przez internet.

- Można do nas złożyć pismo przy pomocy Elektronicznej Skrzynki Podawczej EPUAP. Zaznaczę jednak, że każdy dokument podobnie jak składany w wersji papierowej, musi posiadać Państwa podpis. Podpisem elektronicznym w przypadku dokumentu składanego poprzez Elektroniczną Skrzynkę Podawczą jest tzw. Profil Zaufany. Kto z Państwa go nie posiada, może go założyć, nie wychodząc z domu. Aby założyć Profil Zaufany należy zarejestrować się na stronie (www.epuap.gov.pl). Tam wybieracie sposób założenia i potwierdzenia Profilu Zaufanego - czytamy na stronie Starostwa Powiatowego w Pile.
Policja także prosi o ograniczenie kontaktów.

- Dbając o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, zalecamy ograniczenie osobistych wizyt w jednostkach Policji, związanych z potrzebą powiadomienia o zdarzeniu. Do Państwa dyspozycji pozostają numery telefonów jednostek Policji dostępne na stronach internetowych, aplikacji "Moja Komenda" oraz w przypadku zgłoszeń alarmowych numery 112 i 997. Możliwe jest również przesłanie zgłoszenia pisemnie lub e-mailem (nie dotyczy sytuacji nagłych) - informuje insp. Mariusz Ciarka, rzecznik KGP.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group