Z naszego regionu trzech pacjentów z podejrzeniem koronawirusa

11.03.2020   Autor: Redakcja
1017---175
Do tej pory z naszego regionu przewieziono trzech pacjentów z podejrzeniem zarażenia koronowirusem. Specjalna karetka wszystkich przetransportowała do Poznania. Po przeprowadzeniu testów okazało się, że w żadnym z tych przypadków podejrzenia się nie potwierdziły.

Dwóch pacjentów pochodziło z powiatu chodzieskiego i jeden z czarnkowsko-trzcianeckiego. We wszystkich trzech przypadkach nie potwierdzono obecności koronawirusa.

Pacjentów do Poznania transportowała karetka przystosowana do przewożenia pacjentów zakaźnych. Taką karetką dysponuje Szpital Powiatowy w Chodzieży. To jedyny taki samochód na terenie północnej Wielkopolski przystosowany do takich zadań.

Natomiast we wtorek do Poznania przetransportowano obywatela Ukrainy. Portal Piła112 poinformował, że około godziny 16 na parkingu przy drodze krajowej nr 10 w Grabównie interweniowały służby w związku z podejrzeniem u kierowcy zakażenia koronawirusem. 

- Po dojeździe na miejsce karetki przeznaczonej do transportu osób z podejrzeniem COVID-19 (zabezpieczeni Ratownicy Medyczni w specjalne kombinezony), 31-letni mężczyzna z Ukrainy przeszedł w asyście do ambulansu. Po krótkiej chwili ambulans alarmowo udał się do Szpitala Zakaźnego w Poznaniu - czytamy na Piła112.
- W powiecie wałeckim hospitalizowana jest jedna osoba (stan na 10.03.2020 r.), jednak nie jest ona mieszkańcem powiatu. Liczba osób, które inspekcja sanitarna objęła nadzorem epidemiologicznym to 14 - informuje nas rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie Małgorzata Kapłan. - Nikt nie został objęty kwarantanną w powiecie wałeckim. 9 marca na oddział zakaźny 107SW z Przychodnią SPZOZ w Wałczu zgłosiła się osoba powracająca z krajów występowania zakażeń COVID-19 z objawami. Od pacjenta został pobrany wymaz i 10.03.2020 r. uzyskano wynik ujemny - czytamy na portalu Extra Wałcz.

Inspektorzy sanitarni nie mogą udzielać informacji o przypadkach podejrzenia koronowirusa u pacjentów. O sytuacji informuje tylko wojewoda. Do środy, do południa w Wielkopolsce zanotowano na razie tylko jeden przypadek zarażenia. Pacjentka jest w stanie poważnym, a w całym kraju już 25 osób zostało zakażonych.

fot. Piła112

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group